Created with Sketch.

Названо найкращих спортсменів України 2021 року

21.12.2021, 15:25

Асоціація спортивних журналістів України визначила найкращих спортсменів 2021 року

Як і передбачалося, перемогу здобув Жан Беленюк, золота нагорода якого на Олімпіаді в Токіо стала єдиною в скарбничці збірної України.

Оприлюднення імені найкращого атлета року – Жана Беленюка, дозволяє поглянути на повну картину лауреатів 2021-го. Щодня АСЖУ називала по одному прізвищу атлета, який або яка, в результаті голосування Експертної Ради Асоціації, увійшов (увійшла)  до ТОП-10 атлетів України. До уваги було взято досягнення спортовців у 2021-му році. Найбільш цінними здобутками вважалися олімпійські звитяги, - повідомили в Експертній Раді АСЖУ

Система нарахування балів

Кожен член Експертної Ради, до якої входять 12 авторитетних досвідчених спортивних медіапредставників – членів Правління Асоціації спортивних журналістів України, формував свою Десятку самостійно, виходячи з числа претендентів, до якого цьогоріч увійшли 20 атлетів. Водночас експерт міг додати свого кандидата, якщо вважав, що такого немає у списку претендентів. За перше місце у рейтингу експерта атлет отримував 10 балів до загального заліку, за друге – 9 балів і так по спадній – аж до 10-го місця, за яке зачислявся один бал. Після цього оцінки усіх 12 експертів були підсумовані, сформувавши  остаточний рейтинг.  

ТОП-10 у цифрах 

  1. Жан Беленюк (боротьба греко-римського стилю) – 113 (балів)
  2. Михайло Романчук (плавання) – 75
  3. Людмила Лузан (веслування на байдарках і каное)  – 72
  4. Олександр Усик (професійний бокс)  – 71
  5. Олена Костевич (стрільба)  – 48
  6. Андрій Ярмоленко (футбол) – 34
  7. Анастасія Савчук – Марта Фєдіна (артистичне плавання) – 32
  8. Еліна Світоліна  (теніс) – 27
  9. Дар’я Білодід (дзюдо) – 26
  10. Олена Старікова (велоспорт) – 22
  11. Анжеліка Терлюга (карате) – 21
  12. Олександр Хижняк (бокс) – 16
  13. Парвіз Насібов (боротьба греко-римського стилю) – 12
  14. Ігор Рейзлін (фехтування) – 11
  15. Алла Черкасова (боротьба) – 7
  16. Ярослава Магучіх (легка атлетика) – 5
  17. Ірина Коляденко (боротьба) – 3
  18. Станіслав Горуна (карате) – 3
  19.  Олег Омельчук (стрільба) – 3  
  20. Юрій Захарєєв (бокс) – 1

Дуети трактуються по-різному

Дует мультимедалісток артистичного плавання – Анастасія Савчук-Марта Фєдіна, експерти вирішили трактувати як одне ціле, оскільки дівчата обидві свої олімпійські медалі здобули разом – першого разу, як дует, а наступного –  у складі команди.

Водночас наш інший “бронзовий” дует у стрільбі – Олена Костевич-Олег Омельчук, вважати одноосібним претендентом на здобуття очок рейтингу, на нашу думку, було б не зовсім правильно. Для Олени – це уже п’ята участь в Олімпіадах і четверта олімпійська медаль, через що її індивідуальна харизма у стрілецькому спорті – беззаперечна. Водночас Олег Омельчук – також досвідчений стрілець, в кар’єрі якого Ігри у Токіо стали вже четвертою Олімпіадою, принісши дебютну й наразі найціннішу нагороду. Відтак Олег теж був у колі претендентів.  

Конкурентна боротьба за спиною Беленюка

Як видно з підсумкової таблиці, Жан Беленюк здобув впевнену перемогу з відривом у 28 балів: таку перевагу борець заслужив своїм унікальним досягненням на Олімпійських Іграх, ставши єдиним чемпіоном Токіо-2020 у нашій команді. До слова, для Жана – це четверте потрапляння до Десятки найкращих: у попередньому для нього ТОП-10 (2019 року) нинішній переможець був третім.   

Якщо Беленюк відірвався, то за 2-4 місця йшла боротьба «ніздря в ніздрю»: значення мав кожен набраний бал! Мультимедалісти Олімпіади Михайло Романчук та Людмила Лузан майже на «фото-фініші» зуміли випередити автора гучного досягнення у професійному боксі – Олександра Усика. Якби цей рік був не олімпійським, Олександр цілком міг би претендувати на найвищу сходинку рейтингу.

Романчук потрапляє до “Десятки року”  – учетверте поспіль, а друга позиція у підсумковому заліку –  найвища для нього! Нагадаємо, торік перемогу у рейтингу святкувала дружина Михайла – Марина Бех, цього ж разу Мишко майже повторив досягнення коханої!

А от нинішня володарка третьої сходинки Людмила Лузан у  ТОП-10 –  вперше, і одразу ж – на призовій третій сходинці! Усе так само як і в її кар’єрі: цього року Люда зібрала цілий кошик нагород і усі – вперше!

До речі, Лузан набрала найбільшу кількість балів серед жінок і, згідно з нововведенням АСЖУ, атлет з протилежної статі (відповідно до переможця), який досягає такого показника  – проголошується найкращим у своїй категорії. Таким чином, Людмила Лузан – найкраща атлетка цього року!

Повернення легенди, нові обличчя та стабільні учасники

Приємно бачити на високій п’ятій позиції легендарну Олену Костевич, для якої це четвертий ТОП-10 у кар’єрі. Єдиним представником ігрових видів спорту у «Десятці» став Андрій Ярмоленко, лідерські якості якого однозначно визначали успішність футбольної збірної України, що увійшла до вісімки найкращих на Євро-2020. Абсолютно нові обличчя ТОП-10 – синхроністки Анастасія Савчук та Марта Фєдіна і майстриня велотреку Олена Старікова.  Причина – на поверхні: безпрецедентні досягнення дівчат на Олімпіаді. Такими ж унікальними для кожної з них є й бронзові нагороди відомих спортивних «селебриті» Еліни Світоліної та Дар’ї Білодід. Ці панни майже щороку потрапляють до Десятки найкращих (для Дарини найвищою позицією залишається друга – у рейтингу 2019 року, для Еліни – четверта у 2017-му).

Близько до “Десятки“

Зовсім трішечки забракло до дебютного потрапляння в «Десятку» чарівній віцечемпіонці Олімпіади з карате Анжеліці Терлюзі. Однак це не означає, що досягнення Анжеліки недооцінене: просто конкуренція, справді, висока! А чудовий виступ нашої каратистки на Іграх назавжди залишиться в історії українського спорту, як і історична присутність карате в олімпійській програмі.

Прикра поразка у фіналі боксерського турніру «полтавського танка» Олександра Хижняка (найкращого атлета України 2017 року) безпосередньо відбилася на його позиції у цьогорічному рейтингу – можна не сумніватися, що в іншому разі Олександр не те, щоби точно був у ТОП-10, а боровся б за перемогу у ньому.

На сам кінець, хотілося б наголосити, що будь-які рейтинги мають умовний характер. Усі наші атлети, а особливо олімпійські медалісти, заслуговують на гучні овації та велику шану за ту самовідданість й присвяту, яку вони демонструють щодня. Тож, у першу чергу, дякуємо усім нашим спортовцям за яскравий і переможний рік, подарований нам,  та бажаємо здоров’я, щастя, талану й успіху у новому, 2022-му!

Джерело Експертна Рада АСЖУ

Читайте також
Зеленський продовжує збільшувати державний борг України
Економіка
Слуги урода продовжують знищувати культурну спадщину
Історія
Історія останнього українського гетьмана Кирила Розумовського
Історія
Українська Nаціональна Ідея
Війна
ВОНИ НЕ ЗБИРАЮТЬСЯ ВИГРАВАТИ ВІЙНУ
Позиція
Західна преса нервує через імовірне звільнення Залужного
Політика