Created with Sketch.

НБУ хоче пом’якшити валютні обмеження після реструктуризації боргу

16.07.2015, 09:10

Нацбанк може пом'якшити валютні обмеження після реструктуризації зовнішніх боргів України. Окрім того, НБУ спільно з МВФ розробив річну програму щодо скасування обмежень.

Національний банк має намір пом'якшити валютні обмеження після реструктуризації зовнішніх боргів України. Про це під час засідання фінансового комітету Верховної Ради в середу, 15 липня повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.

"У нас і так багато адміністративних обмежень, і додаткових ми запроваджувати не хочемо. З МВФ ми розробили програму, як ми скасуємо ці обмеження. Вона розрахована на рік. Наступні обмеження ми скасуємо, коли наше міністерство фінансів закінчить переговори про реструктуризацію зовнішніх боргів", - цитує її слова агентство "Українські новини".

За словами очільниці НБУ, скасування обмежень буде відбуватися поступово і якщо реструктуризація боргів відбудеться в липні, то їх скасування буде в липні, а якщо у вересні, то у вересні.

Нагадаємо, український уряд веде перемови з власниками облігацій зовнішньої державної позики, аби реструктуризувати зобов'язання. Україна має намір реструктуризувати 23 мільярда доларів зовнішнього боргу, щоб зекономити для бюджету 15,3 мільярда в період між 2015 і 2018 роками. Міністерка фінансів України Наталія Яресько очікувала на проведення технічних переговорів з кредиторами України про модель реструктуризації зовнішніх боргів країни до 13 липня, однак поки вони не відбулись.

Раніше глава МВФ Крістін Лагард зазначала, що фонд може продовжити підтримку України навіть у тому випадку, якщо країна відмовиться платити за боргами приватним кредиторам.


Читайте також
30 грудня 2024 року – останній день для зарахування платежів до бюджету
Економіка
Україна не лише воює, а й продукує власну зброю
Економіка
З Нового року хліб в Україні коштуватиме як яйця
Економіка
Долар по 45 гривень: фінансові аналітики погіршили прогноз щодо курсу
Економіка
За минулі 2 роки війни продукти в Україні здорожчали на 44%
Економіка
Про майбутнє криптовалют
Економіка