Як зауважують астрономи, на виявленому космічному об'єкті тепло і, мабуть, є вода. Тепер туди мають відрядити спеціальну місію.
За словами авторів статті, викладеної у виданні Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, із великою ймовірністю планета під назвою Gliese 12b має скелястий рельєф і не розріджену атмосферу. На це вказує висока щільність твердого верхнього шару.
Як з'ясувалося, космічний об'єкт обертається навколо холодного червоного карлика. Виявити екзопланету Gliese 12b, що за 40 світлових років від Землі, міжнародній команді астрономів вдалося за допомогою телескопів TESS і CHEOPS, а також розгалуженій мережі супутників.
Радіус знайденою у космосі планети дорівнює майже 1,1 радіуса Землі, а маса дорівнює приблизно 0,88 земної. Крім того, встановлено, що там відносно тепло: температура на поверхні цього небесного тіла коливається у межах +42°C.
До поверхні Gliese 12b доходить близько 85% енергії від кількості, яку Венера отримує від Сонця. Повний оберт навколо своєї зірки ця екзопланета робить за 12,76 дня, а відстань від батьківського світила — лише 7% середньої відстані, як між Сонцем і Землею, тобто приблизно 10,5 мільйона кілометрів.
А проте медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати, як цьогоріч супутник «Джеймс Вебб» знайшов планету, куди могли б переселитися люди. Віддаленому від Землі космічному тілу дали кодову назву LHS 1140b.