ОГП не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.
Про це повідомили у ЦПК, який отримав відповідь на запит від Офісу генпрокурора.
Зазначається, що під час службового розслідування перевіряли, як отримали статус людей з інвалідністю 67 працівників прокуратури Хмельницької області.
«З огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні», — йдеться у відповіді на запит.
26 грудня Офіс генерального прокурора повідомив про завершення службового розслідування щодо можливих зловживань при отриманні груп інвалідності прокурорами.
За результатами розслідування з органів прокуратури було звільнено п’ять прокурорів, а ще семеро — з адміністративних посад. Однак ОГП не вказав, що йдеться саме про звільнення хмельницьких прокурорів.
16 жовтня журналіст Юрій Бутусов заявив, що у Хмельницькій області 49 прокурорів, ймовірно, отримали інвалідність другої групи за рішенням голови обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, яка перебуває під слідством.
На початку жовтня 2024 року ДБР викрило на Хмельниччині керівницю МСЕК Тетяну Крупу та її сина Олександра, який очолював обласне управління Пенсійного фонду, у незаконному збагаченні.
У них виявили майже $6 мільйонів готівкою в різних валютах, підроблені медичні документи, а також списки ухилянтів з фальшивими прізвищами та неправдивими діагнозами.
Керівниця МСЕК під час обшуку намагалася позбутися двох сумок з 500 тисячами доларів, викинувши їх через вікно.
5 жовтня їй повідомили про підозру. 7 жовтня суд заарештував Крупу на 60 діб із можливістю внесення застави 500 мільйонів гривень.