Created with Sketch.

Німеччина має намір зупинити сертифікацію «Північного потоку-2»

22.02.2022, 15:20
Ілюстративне фото

Про зупинку сертифікації московітського газопроводу заявив канцлер ФРН Шольц Повний

Німецька влада вирішила зупинити сертифікацію московитського газопроводу «Північний потік-2». Про це на тлі останніх дій московії повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц.

Про це він повідомив під час сьогоднішнього брифінгу, який транслював Der Spiegel.

Шольц заявив, що доручив міністерству економіки країни звернутись до регулятора.

Сьогодні я попросив федеральне міністерство економіки відкликати у Федерального мережевого агентства доповідь щодо забезпечення енергобезпеки, – зазначив канцлер.

Шольц повідомив, що це «необхідний крок, щоб тепер не могла відбутися сертифікація газопроводу».

Видання з посиланням на власні джерела в уряді Німеччини пише, що Мінекономіки країни вже зупинило процес погодження суперечливого газопроводу «Північний потік-2».

У листі міністр Роберт Габек доручив Федеральному мережевому агентству, яке йому підпорядковується, відкликати первинно позитивний сертифікат, який є вирішальним для сертифікації трубопроводу.

Сертифікат, виданий попереднім урядом наприкінці жовтня 2021 року, стосується безпеки постачань природного газу Німеччиною. Згідно з листом, ситуація вже не є безпечною через ситуацію з ескалацією на сході України.

Der Spiegel повідомляє, що Габек місяцями готувався до цього кроку. Загалом він нібито ніколи не поділяв точку зору попередньої влади. За останні кілька тижнів він, мовляв, переконав канцлера Шольца та його партнера по коаліції.

У найближчі тижні Федеральне міністерство економіки має намір детально вивчити вплив геополітичних подій та ситуації на сході України на безпеку постачань.

Читайте також
Ілон Маск і трампісти
Опінії
Дональд Трамп матиме серйозні проблеми, якщо припинить підтримку України, - Foreign Affairs
Війна
Трамп і Маск: що живить цей тандем
Опінії
Туреччина закликала заборонити відправку зброї Ізраїлю
Війна
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії