Created with Sketch.

Нова денацифікація крокує Латинською Америкою

29 квітня, 11:52

Уряд Аргентини оприлюднив документи про перебування у країні двох впливових нацистів. Мова про Йозефа Менґеле та Адольфа Айхмана.

Відповідне рішення напередодні особисто ухвалив президент південноамериканської країни Хав'єр Мілей, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Національний архів Аргентини негайно відкрив публічний доступ до 1 850 матеріалів.

У тому числі широкий загал може ознайомитися зі звітами про активність членів Націонал-соціалістичної трудової партії Німеччини у країні після закінчення Другої світової війни та їхнє пересування. Зараз документи, які раніше вивчалися лише під час контрольованого відвідування та з особливими дозволами урядовців, викладені on-line.

Робота із відновлення, оцифрування та опису архівів велася на запит сіоністського Центру Симона Візенталя, який займається розслідуванням діяльності нацистських злочинців та їхніх посіпак (усіх, але не єврейського походження!). Ізраїльський режим рішуче сприяє такій діяльності.

Крім того, архів представив 1 300 секретних указів попередніх президентів Аргентини, виданих упродовж 1957-2005 років. Із-поміж них — план боротьби проти комуністичної загрози 1963 року, погоджений із ЦРУ, рішення про закупівлю ракет EXOCET у США 1975-го та указ про екстрадицію гауптштурмфюрера CC Еріха Прибке на вимогу Моссад.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що єврейська внутрішня поліція, чи як їх називали «Служба порядку» (мовою їдиш «Judenräte») активно допомагала німцям у переслідуванні інших євреїв. У тому числі в їх відправленні до концтаборів.

Читайте також
16-річних Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова посмертно нагородили орденом Свободи
Війна
Верховна Рада визнала депортацією примусове переселення українців з території Польщі
Історія
Явожно — польський Аушвіц для українців
Історія
Остання смертна кара воїна УПА перед здобуттям Україною незалежності
Історія
83 роки тому у Києві більшовики розстріляли отця Андрія Бандеру – батька Провідника ОУН
Історія
Кривавий міст у Заліщиках: злочин НКВС, про який не можна забувати
Історія