Created with Sketch.

Обов'язкова вакцинація суперечить Конституції України, — правники

23.02.2021, 11:26

Примусити українців робити обов'язкові щеплення від коронавірусу урядовці не мають жодного права.

Таку інформацію на своєму Telegram-каналі оприлюднив відомий адвокат — кандидат юридичних наук Денис Головін.

Він посилається на низку вітчизняних і міжнародних нормативно-правових актів, згідно з якими ніхто в Україні не може здійснювати політичного, соціального чи іншого тиску, щоби провести вакцинацію.

«Якщо чиновники самі не хочуть робити собі щеплення, то примушувати громадян проходити цю процедуру є протизаконним. Владі необхідно, по-перше, забезпечити поінформованість. Адже вакцинація, у тому числі проти коронавірусу, не є обов'язковою, По-друге, забезпечити, щоби ніхто не зазнав дискримінації через те, що не був або не бажає бути вакцинованим. Більш того, відповідно до Конституції України людина має право сама розпоряджатися своїм життям і здоров'ям», — зазначив правник Денис Головін.

Як аргумент на доказ своїх слів адвокат наводить Статут Ради Європи та Резолюцію №236 від 17 січня 2021 року, ухвалену Парламентською Асамблеєю Ради Європи, серед підписантів яких є й держава Україна.

У цих документах чітко прописано виконання українською владою загальновизнаних етичних норм, дотримання принципів верховенства права і здійснення основних свобод людини, забороняючи примушувати громадян щеплюватися за будь-яких підстав.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що британський уряд опублікував звіт про побічні реакції на вакцини станом на 24 січня 2021 року.

Читайте також
Судове безправ’я: чому система стала небезпечною для самих суддів
Політика
Правозахисники просять Зеленського ветувати закон про множинне громадянство
Політика
Американський ГУЛАГ для нелегалів
Політика
Хроніки бусифікації
Війна
WP: Адміністрація Трампа таємно відправить до Гуантанамо тисячі мігрантів, серед них є українці
Світ
У Харкові бусифікували велосипедиста разом із його велосипедом
Війна