Найбільший відсоток прокурорів, які мають статус людини з інвалідністю, виявили у двох областях — Черкаській та Хмельницькій.
Про це повідомили в Telegram Офісу генерального прокурора.
Як сказано у повідомленні, у відомстві триває службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Перевірки проводять в усіх регіонах України, а також у спецапараті та центральному апараті Офісу.
У прокуратурі з’ясували, що у Черкаській області 60 прокурорів мають статус людини з інвалідністю. Загалом це становить 27,4% від загальної кількості прокурорів. 59 працівників отримали цей статус до 2022 року.
У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 працівників місцевих прокуратур отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
За іншими результатами службового розслідування, у решті прокуратур та в Офісі генпрокурора показник прокурорів з інвалідністю не перевищує 10%.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що 50 прокурорів Хмельницької області, ймовірно, отримали інвалідність другої групи за рішенням голови обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Офіс генпрокурора розпочав перевірку інформації.
Пізніше журналісти встановили, що 30 керівників обласних прокуратур стали «пенсіонерами».
Крім того, журналісти проаналізували декларації інших працівників органів прокуратури, які крім основних зарплат отримують пенсії. Всього вдалося встановити 215 осіб в різних областях України.