Created with Sketch.

Октябрська райрада Полтави незаконно наділила чиновників «золотою» землею РОЗСЛІДУВАННЯ

30.04.2016, 07:55

У 2006 році Октябрська райрада міста Полтави незаконно виділила земельні ділянки в селищі Яр, приміській частині Полтави, 190 особам. З-поміж «щасливчиків» - працівники обласної, міської прокуратур та міліції, чиновники, приватні підприємці, які зараз обіймають посади в Полтавській міській раді. Роздача угідь відбувалася під приводом виділення членам товариства забудовників «Яр 2-га черга» по 1000 м. квадратних землі для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарчих будівель і споруд.

Аукціон небаченої щедрості відбувся за сприяння Олега Пругла, колишнього голови Октябрської районної ради, м. Полтави, Людмили Борисовської, голови виконкому Октябрської райради, Андрія Миронова, тодішнього прокурора прокуратури Октябрського району, Ірини Блажко, судді Октябрського районного суду міста Полтави.

Площа розданих земель, про які стало відомо «Останньому Бастіону» в ході журналістського розслідування – 19 га. Та вона може бути набагато більшою. Наразі ми готуємо позови, щоб дізнатися про реальну кількість незаконно відданої землі.

Історія почалася ще в 1995 р., коли ВР своєю Постановою №251/95-ВР від 29.06.1995 р. вилучила з підсобного господарства Полтавського тампонажного управління виробничого об'єднання «Укрнафта» і надала виконавчому комітету Октябрської райради м. Полтави в постійне користування 62,0 га земель (в тому числі 41,3 га ріллі) для індивідуального житлового будівництва.

Зазначена ділянка розташована в селищі Яр, належить до земель запасу Супрунівської сільської ради.

Протягом десяти років Октябрська райрада міста Полтави так і не вчинила жодних дій щодо цієї землі. Так сталося, що її долю влада вирішила тільки у травні 2005 року.

Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання щодо врегулювання земельних відносини вирішується тільки на пленарних засіданнях органів місцевого самоврядування. Згідно з ст.2 Земельного кодексу України «Земельні відносини», органи місцевого самоврядування та органи державної влади в земельних відносинах діють від імені територіальних громад та держави. В силу ст. 142 Конституції України право на землю комунальної власності належить територіальним громадам.

Одначе виконком Октябрської райради м. Полтави вирішив обійти Закон, щоб земля опинилася в «потрібних руках». Для цього було створено товариство забудовників «Яр - 2-га черга».

Завданням «Яр - 2-га черга» було погодження місцерозташування земельних ділянок для членів товариства, оформлення необхідної техдокументації на забудову із землеустрою, оформлення права забудовників на земельні ділянки.

Мало того, що виконком Октябрської райради не мав права створювати такі товариства, він ще й всупереч закону делегував функції розподілу землі сторонній організації, у той час коли це могла зробити тільки сесія районної ради. Але 14 сесія 24-го скликання Октябрської райради це рішення виконкому чомусь затвердила.

Проте товариству забудовників «Яр 2-га черга» так і не судилося зареєструватися в Полтавському міськвиконкомі. Замість нього це зробила громадська організація «Яр 2-га черга», що взяла на себе зазначені функції із землевпорядкування та розподілу ділянок.

У статуті цієї організації чомусь не значиться, що вона є наступником прав товариства забудовників. Також відсутні завдання щодо наділення її членів земельними ділянками, зокрема, і на території Октябрської райради.

Тобто, новостворена організація стала робити справу, до якої немає жодного стосунку. Керівником громадської організації «Яр 2-га черга» стала людина на ім'я Юрій Бессараб. Та за іронією долі, після створення «Яр 2-га черга», земля в організації так і не з'явилася.

Згідно з Постановою ВР, якою було виділено землю, посадовцям, відповідальним за контролем та розподілом землі в м. Полтаві, необхідно було оформити необхідні документи, аби вступити в права володіння землею.

Зокрема:

- вилучити ділянку із земель запасу Супрунівської сільської ради;

- Полтавська райдержадміністрація мала посвідчити державним актом право постійного користування ділянкою, що надана Октябрській райраді Верховною Радою;

- включити цю земельну ділянку до складу земель адміністративного підпорядкування м. Полтави та внести відповідні зміни в земельні облікові документи.

Також в установленому законом порядку, Октябрська райрада мала отримати документи, що посвідчували право користування і використання земельної ділянки, в т.ч. з набуттям права передавати її у власність громадянам для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд. Такі дії виконані не були. Тобто, Октябрська райрада не мала права власності на зазначену земельну ділянку.

Попри це 14.03.2006 року Октябрський райвиконком своїм рішенням виділив членам товариства «Яр ІІ-га черга» по 1000 м. квадратних землі для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарчих будівель і споруд.

Цікаво, що більшість заяв з проханням виділити ці земельні ділянки були написані заднім числом.

Так у Сергія Чередніченка, тодішнього приватного підприємця, нині – депутата Полтавської міської ради від «БПП» Солідарність», заява з проханням виділити 1000 м. кв. у с. Яр написана 19. 06. 2005 року. Тоді як штамп Октябрського райвиконкому на цій заяві від 05.05.2005 року. Зрозуміло, на момент написання заяв, усі питання щодо розподілу ділянок були «порішані».

Також в «Останнього Бастіону» є всі підстави припускати, що певні особи (Чередніченко, зокрема), отримали набагато більше, ніж 1000 кв. метрів. Вони виписували собі землю на ім’я підставних осіб, т.зв. «мертвих душ». Такі заяви навіть написані одною рукою тим самим почерком.

Не обійшлося без причетності до справи Олега Пругла, голови Октябрської районної ради та Людмили Борисовської, голови виконкому Октябрської райради. Про це свідчить запис голосу особи, що дуже схожий на голос Пругла.

- По тем же землям вы прекрасно понимаете, что я теперь сталкиваюсь, что ко мне пришли все, познакомились: 6-ой отдел, СБУ, начальники отделов. И на следующий день принесли заяву на землю. То же самое было у Людмилы Василивны (Л.В. Борисовської, голови виконкому Октябрської райради – ред.), я думаю, когда она говорила «вот этот человек должен попасть». То есть, приходили из 6-отела или из СБУ, с прокуратуры той же, бл***ть, ну, жена прокурора, бл***ть, и так далее.

На фото кадастровий план із земельними ділянками працівників СБУ, прокуратури, МВД.

Для порівняння, голос Олега Пругла з програми «Виконавча влада» від 14.04.2016 року.

Зазначимо, управліннями СБУ та УБОЗ МВСУ в Полтавській області були виявлені корупційні і протиправні схеми із землею, задокументовані факти щодо незаконної передачі землі громадській організації «Яр 2-га черга», зловживання з боку посадових осіб Октябрської райради.

Матеріали в повному обсязі були направлені до обласної прокуратури.

Тодішнім прокурором прокуратури Октябрського району в м. Полтава Мироновим було висунуто два протести щодо незаконного створення організації «Яр ІІ-га черга» і щодо незаконного виділення землі цій організації.

Миронов вимагав скасувати п.9 рішення виконкому Октябрської райради у м. Полтаві №134 від 11.04. 2006 року «Про передачу в приватну власність земельних ділянок». Прокурор мотивував своє рішення п.12 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України. Так розмежовувати землі державної і комунальної власності, розпоряджатися землями за межами міста належить органам виконавчої влади, у даному випадку – Полтавській районній держадміністрації.

Тобто, Октябрська райрада та виконком вийшли за межі повноважень під час роздачі ділянок. Протест на рішення виконкому був накладений 09.11. 2016 року.

У зв’язку з цим 12.07.2006 року Октябрська райрада ухвалила рішення, яким фактично зупинила діяльність ГО «Яр 2-га черга».

Та потенційні землевласники руки не склали. Декотрі звернулися до Октябрського районного суду у м. Полтаві (як у відомому кіно – найгуманнішого суду в світі) щодо скасування рішення Октябрської райради від 12.07.2006 року. Суддя Октябрського районного суду Ірина Блажко (як найгуманніша суддя) позов щодо скасування рішення Октябрської райради від 12.07.2006 року та забов’язання вчинення дій задовольнила повністю.

Цією постановою суддя Блажко забов’язала Октябрську райраду оформити дозвіл на виготовлення техдокументації щодо посвідчення за землевласником права власності на земельну ділянку в с. Яр. Тобто, змусила райраду порушити накладений протест прокурора Миронова.

Зазначимо, до цього часу прокуратура так і не винесла жодного рішення щодо порушення кримінальних справ проти судді Блажко, представників Октябрської райради та виконкому. Можливо, згадані Олегом Пруглом прокурори – і є прокурорами прокуратури Октябрського району в м. Полтава?

Тим часом в Полтавських оголошеннях та на інтернет-сайтах і досі трапляються оголошення: «Яр-2, продам земельну ділянку 10 соток», «Яр 2 терміново». Вартість ділянок стартує від 4300 $ до 35000$.

Відштовхуємося від середньої ціни на земельну ділянку, площею 10 соток в с. Яр = 25 тис. $.

Гектар = 250 тис. $. Вартість розданих 62 гектарів * 250 тисяч = 15 млн 500 тисяч $. За нинішнім курсом валют – це 403 млн. грн. Це сума коштів, украдених із бюджету Супрунівської сільської ради.

Нагадаємо, на позаминулій сесії Полтавської міської ради керівна верхівка вкрала з комунальної власності міста 150 гектарів землі.Їх в обхід аукціону передали Управлінню капітального будівництва.Бюджет міста недоотримав орієнтовно до 1 млрд. грн.

Громада Полтави та району утримує працівників Прокуратури Полтавської області, СБУ, НАБУ за кошти зі своїх податків. І доки останні екіпіровані шкарпетками за 150 $, у людей відбирають останнє – землю.

«Останній Бастіон» довів до відома правоохоронних органів факти розкрадання землі з комунальної власності міста/району полтавськими посадовцями. Ми свою роботу виконали. Її логічне завершення – притягнення винних до відповідальності й повернення землі в комунальну власність с. Супрунівки/м. Полтави залишається за Прокуратурою Полтавської області, СБУ, НАБУ. 

Недавні події довели, що саме вищезгадані органи мають займатися відстоюванням інтересів полтавської громади. Два місяці тому «Останній Бастіон» власним коштом захищав інтереси Полтавської спеціалізованої школи №3 та її учнів у Харківському адміністративному апеляційному суді.

БІЛЬШЕ ЧИТАЙТЕ: Нікому не потрібні школярі – позиція міської влади та дирекції ПСШ №3

Там розглядалася апеляційна скарга на ухвалу Октябрського суду міста Полтави. Як наслідок – на благодійний фонд ПСШ №3 нарахували 150 тис. грн. для облаштування тренажерів та міні-футбольного поля. Євгеній Романов, директор навчального закладу чи будь-хто з представників школи на судове засідання так і не з’явилися. Надати інтерв’ю нашому виданню Романов теж відмовився. Заступник директора мотивувала це зайнятістю керівника, попросила залишити контакти для зв’язку. За тиждень ніхто не перетелефонував, щоби подякувати за відстояні інтереси та отримані кошти.

Зрозуміло, що дарма дісталося – не цінується. Можливо, міська чи супрунівська земля буде цінуватися, коли вона повертатиметься власникам своїми силами та коштами, а не ресурсами й зусиллями «Останнього Бастіону».

ПОВНИЙ СПИСОК ОСІБ, КОМУ ОКТЯБРСЬКА РАЙРАДА ВИДІЛИЛА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ

Читайте також
Платники Полтавщини сплатили майже 300 мільйонів гривень податкового боргу
Полтава
Зеленський таємно повідомив про таємні пункти в таємній угоді.
Полтава
Адмінмежі Полтавщини — портал в інші цивілізації
Полтава
Німецьким волонтерам знедолені сім'ї Полтавщини важливі, а українській державі — ні
Полтава
Бригада «Буревій» отримала необхідне обладнання від Машівської громади
Полтава
Жіноцтво Диканьки згуртувалося для підтримки фронтовиків ЗСУ
Полтава