Created with Sketch.

«ONYX FIGHT CLUB» – бійцівський центр для справжніх патріотів!

28.07.2022, 09:21
Фото: Останній Бастіон

Спорт нерозривно пов'язаний з усіма іншими аспектами життя. Він не може знаходитися осторонь подій, які відбуваються у державі.

Дуже приємно усвідомлювати, що серед полтавських спортсменів дійсно багато справжніх патріотів. З одним із них, професійним бійцем та тренером, власником "ONYX FIGHT CLUB" Віталієм Онищенком ми сьогодні й поспілкувалися, щоб дізнатися про особливості спортивного життя під час війни.

Віталій – чемпіон України з кікбоксингу та інших видів бойових мистецтв, серед яких екзотичні хортинг та комбат джиу-джицу, а також переможець численних міжнародних турнірів з ММА. Окрім активних занять спортом, він почав й тренерську кар’єру, передаючи досвід та вміння своїм вихованцям, мотивуючи молодь до здорового способу життя.

До речі, його брат Дмитро, талановитий борець вільного стилю, вступив до ЗСУ та одним із перших відправився боронити нашу державу від підступного ворога. Тим часом, Віталій продовжує підготовку спортсменів, які прославляють Полтавщину на змаганнях різного рівня, підіймаючи бойовий дух нашої громади та надаючи можливість усім бажаючим покращити фізичну форму та бійцівські навички, які так важливі в сучасний неспокійний час.

Познайомимося ближче зі спортивною біографією Віталія Онищенка та його організацією "ONYX FIGHT CLUB".

* * *

Доброго дня, Віталію! Слава Україні! Розкажи, з чого почалося твоє захоплення бойовими мистецтвами? Який саме напрямок спорту можна вважати базовим у твоїй спортивній кар'єрі?

- Героям Слава! Вітаю у моєму спортивному клубі! На противагу більшості бійців, які прийшли у ММА з інших видів спорту, зокрема боксу, боротьби чи кікбоксингу, для мене стали базою саме змішані єдиноборства. Уже після знайомства з мікс-файтом, я спробував себе у вільній боротьбі та боксі, щоб покращити ударну техніку рук та вміння роботи у партері.

Якщо взагалі говорити про спорт у моєму житті, то він з'явився набагато раніше, приблизно у сім років. З того часу я постійно чимось займався, випробовуючи себе у бігові, підтягуваннях, футболі та інших ігрових видах спорту. Згодом, мене почали надихати трансляції змагань зі змішаних єдиноборств. Особливо мені подобалися виступи бразильського бійця Вітора "Феномена" Белфорта. Під враженням від побаченого я вирішив спробувати себе у цій галузі. З п'ятнадцяти років зацікавився ММА. Також, разом із братом Дмитром, відкрив для себе вільну боротьбу, але зрозумів, що моя душа лежить саме до змішаних єдиноборств, тож і зосередився на них.

Вирішальним моментом став 2011 рік, коли ми з братом взяли участь на чемпіонаті України з комбат джиу-джицу. Дмитро виграв, а я став бронзовим призером. Тоді в мене з'явився потужний спортивний запал і я твердо вирішив виграти ці змагання наступного разу. Мій брат зосередився на вільній боротьбі, я обрав шлях ММА.

- А взагалі, чи є у вас з братом конкуренція? Можливо колись мірялись силами по-справжньому?

- Ми ніколи не билися один проти одного. Жодної конкуренції та бажання помірятися силами. Навпаки, з Дмитром постійно допомагаємо та підтримуємо одне одного. Він регулярно тренує мене перед черговими змаганнями, покращуючи мою борцівську техніку. І не тільки, як спаринг-партнер, а й особистий психолог та навіть масажист. Він справжній старший брат, який дбає про мене та мотивує на нові перемоги.

- А хто ще надихає тебе до занять спортом?

- Перш за все, Олександр Усик. Він справжній приклад патріотизму, професійності та спортивного завзяття. Хоч він і боксер, але в нього є чому повчитися будь-якому бійцеві, зокрема й з ММА. Його манера ведення бою, самовіддача на тренуваннях, справжній бойовий дух – усе це мотивує до ретельної підготовки та нових виступів!

- Віталію, оскільки ти вже зачепив тему патріотизму спортсменів, скажи, як ти вважаєш, спорт поза політикою чи ні?

- Хотілось би відокремлювати ці поняття, проте сьогодення вносить корективи. На жаль, наш ворог використовує культуру та спорт для своєї пропаганди. І незалежно від того, спортсмени ми, вчені або артисти, перш за все, ми маємо бути українцями!

- А щодо військового обов'язку... Чи повинні усі спортсмени та бійці обов'язково стати солдатами, захищаючи Україну на передовій?

- Все залежить від тотальності бойових дій та бачення ситуації конкретною людиною. Хтось з перших днів війни вступив до ЗСУ, інші роблять свою справу, як і раніше – тренують, або готуються до змагань. Річ у тім, що будь-які перемоги українців підсилюють дух нації, спонукають пишатися своїм народом. Тож, не можу сказати, що усі мусять йти на фронт...

Тим паче, що війна вже давно змінилася. Зараз, через впровадження сучасних технологій та новітнього озброєння, майстер спорту з боксу може бути менш ефективним ніж айтішнік на полі бою. Проте усі ми, хто залишився вдома, маємо підтримувати наших героїв, допомагати їм усім чим необхідно.

На відміну від війни у середньовіччі, фізична сила та витривалість зараз уже не так важливі, проте спорт розвиває ще й морально-вольові якості. Саме вони цінні на передовій, а також дисциплінованість, що приходить під час тренувань.

- Оскільки ти вже зачепив тему тренувань, пропоную перейти до розмови про "ONYX FIGHT CLUB". Розкажи, будь-ласка, про ваш підхід до роботи з вихованцями. Наскільки ґрунтовною є морально-етична та патріотична підготовка?

- Наших клієнтів можна розділити на дві категорії. До першої відносяться школярі. З ними, окрім тренувань, ми проводимо регулярну виховну роботу, вчимо не застосовувати силу в лихих цілях. Також роз’яснюємо важливість ідентифікації себе як українця.

Вони тренуються, щоб ставати кращими та захищати слабших. Здебільшого серед молоді до нас ходять професійні спортсмени, що готуються до змагань. У них просто немає часу на погані компанії та сумнівні вчинки. Ми одразу акцентуємо увагу на необхідності дотримуватися дисципліни та попереджаємо, що у разі порушень, винні будуть виключені з клубу.

Друга категорія клієнтів – дорослі люди, які тренуються заради саморозвитку та психічної розрядки. Вони приходять до нашого залу, щоб відволіктися від щоденних справ та скинути надлишок енергії. В таких людей вже сформований власний світогляд. Якщо він співпадає з цінностями клубу, ми раді бачити їх у залі. Головні пріоритети – вихованість та проукраїнські погляди.

Скільки у вас тренерів та якими спортивними напрямками можна оволодіти в "ONYX FIGHT CLUB"?

- Разом зі мною 5 тренерів. Ми працюємо з усіма категоріями людей, від професійних бійців до звичайних громадян. До нас ходять, як дуже підготовлені спортсмени, так і ті, хто просто хоче скинути надмірну вагу, стати більш стрункими та підтягнутими. Для кожного вихованця ми підбираємо індивідуальну систему підготовки, радимо правильне харчування та рекомендуємо способи відновлення після тренувань. До нас можна приводити дітей, починаючи від 5 років. Верхньої вікової межі немає, тож тренуємо усіх, хто бажає.

Наша гордість – велика зона єдиноборств, яка оснащена якісним борцівським килимом. Також є зона функціонального тренінгу та кросфіту, тренажерна зала. До основних напрямків роботи відносяться єдиноборства (бокс, кікбоксинг, ММА, джиу-джицу) та фітнес (функціональний тренінг, стрейчинг та кросфіт).

Наші тренери:

  • Максим Міщенко – титулований боксер, який поєднує успішні виступи з тренерською кар'єрою;
  • Олександр Романенко – заслужений тренер України з кікбоксингу;
  • Катерина Максимець та Юлія Григор'єва – досвідчені тренери у галузі фітнесу;
  • П'ятий тренер – це я. Мій основний профіль – змішані єдиноборства.

- Судячи з назви, головна — бійцівська підготовка. Чи великим є ризик травматизму? Взагалі, наскільки жорстко проходять тренування?

- Перш за все, тут культивуються єдиноборства, тож без синців не обійтись. Така специфіка контактних видів спорту. Проте ми вкрай виважено підходимо до побудови тренувального процесу, що зводить ризик травматизму до мінімуму. За час існування "ONYX FIGHT CLUB" у нас не було жодного нокауту, лише декілька разів вихованці потрапляли у легкий нокдаун. Це було гарною наукою, яка мотивувала ретельніше підходити до тренувань та не забувати про важливість захисту. В нас є уся необхідна амуніція, що додатково захищає під час спарингів та відпрацювання прийомів.

Якщо говорити про дітей або дорослих, які прийшли без спортивної підготовки, то перші спаринги починаються не раніше, ніж за три-чотири місяці тренувань, що дозволяє людині підготуватися морально та фізично до взаємодії з суперником. Але навіть тоді це ще не класичні спаринги, а лайт-контакти. В нашому залі ніхто не ставить за мету травмувати суперника. Усі прагнуть тільки навчитися самозахисту та стати кращими.

- Продовжуючи тему підготовки бійців, хочу запитати про доцільність "заліза". Чи використовуєте ви його під час тренувань?

- Гантелі, гирі, тренажери не шкодять у випадку їх правильного застосування. Фізична сила важлива для бійців незалежно від виду єдиноборств. Від неї залежить міць удару, стійкість до атак з боку суперника. Але до всього слід підходити з розумом. Якщо "забивати" м’язи, занадто перекачуючи тіло, то ефект буде негативним – зниження швидкості рухів та витривалості. Навпаки, у разі ігнорування фізичних навантажень боєць не буде сильним та його прийоми не зможуть досягти необхідного результату.

Ефективним саме для бійців вважається кросфіт, який розвиває "вибухову" силу м'язів, що необхідна для потужних ударів. В "ONYX FIGHT CLUB" велика увага приділяється саме цьому напрямку функціональної фізичної підготовки.

- Ти вже казав про важливість харчування. Які поради даєте вашим вихованцям в цьому аспекті? Чи рекомендуєте спеціальне спортивне харчування?

- Ми значну увагу приділяємо усім питанням фізичної підготовки. Щодо спеціального харчування, то його радимо саме професійним спортсменам, які готуються до змагань. Через регулярні та складні тренування їх організм потребує величезної кількості поживних речовин, які звичайна їжа не забезпечує у необхідному обсязі. Тому додаткове вживання протеїну, креатину, амінокислот, вітамінних комплексів йде на користь.

Якщо людина тренується для здоров'я і в неї немає завдання стати чемпіоном, то додаткове спортивне харчування не обов'язкове – достатньо наповнювати свій раціон корисною їжею. Ми не пропонуємо людям те, що для них буде зайвим, виходячи з конкретних потреб і завдань кожного клієнта.

- Тобто, "ONYX FIGHT CLUB"  це клуб не тільки для бійців, а й для широкого загалу?

- Так, цілком згоден. Окрім професійних спортсменів, до нас ходять багато людей, які навіть не планують ставати бійцями. "ONYX FIGHT CLUB" – це стиль життя. Тому нас обирають ті, хто хоче стати кращим, хто прагне відволіктися від напруженої роботи чи щоденного стресу, викликаного війною. Якщо подивитися відсоток вихованців, що обрали спортивну кар’єру та людей, які просто полюбляють займатися фізкультурою, то останніх буде більше.

Насправді, це дуже добре, оскільки не потрібно всім бути професійними бійцями, так само, як і не кожен стане ефективним солдатом, проте дбати про своє здоров'я, зокрема й психічне, має кожен.

* * *

В "ONYX FIGHT CLUB" можна легко позбутися негативних думок та стресу, підзарядитися енергією та стати кращим. Це і є найголовнішою метою нашого клубу.

Тож запрошуємо усіх і кожного у гості, щоб на власні очі переконатися, що спорт це круто та цікаво. Чекаємо на вас!

Читайте також
«Такі пілоти як я можуть допомогти Україні», де бракує льотчиків на F-16
Війна
Президент Фінляндії: росія не договороздатна, але домовлятися про мир треба
Світ
Усі чемпіони-важкоатлети починають кар'єру у підвальних спортзалах — полтавець В'ячеслав Петров
Спорт
Україна у небезпеці через повільність приспаного росією Заходу
Політика
Прем'єр-міністр Фінляндії: Захід мусить допомогти Україні здобути перемогу
Світ
ТЦК і СП незаконно мобілізував студента на фронт у Бахмут
Кримінал