Created with Sketch.

Оприлюднено нові деталі розслідування ФБР щодо Коломойського

27.12.2021, 18:47
Обшуки ФБР в будівлі пов'язаній з олігархом Коломойським

Лояльні до Коломойського працівники переказували гроші з "ПриватБанку" на підконтрольні олігарху компанії

Ігор Коломойський став найбільшим власником нерухомості у Клівленді штат Огайо за гроші вкладників "ПриватБанку". ФБР стверджує, що схеми купівлі нерухомості використовували для відмивання грошей, вкрадених в українських платників податків. Про це йдеться в оприлюдненому 26 грудня розслідуванні газети Pittsburgh Post-Gazette. Розслідування ґрунтується на звинуваченнях американської прокуратури.

«Олігарх Ігор Коломойський та партнери вклали мільйони у культові хмарочоси Клівленда та стали найбільшими комерційними орендодавцями міста, використовуючи гроші, викрадені з найбільшого банку України, стверджує прокуратура», – сказано у статті.

Кошти надходили до Клівленду з українського "ПриватБанку". Схема полягала в тому, що лояльні до Коломойського працівники переказували гроші з банку на підконтрольні олігарху компанії.

«Рік за роком співробітники банку видавали мільйони позичок компаніям, що таємно перебувають під контролем олігарха і колеги-мільярдера Геннадія Боголюбова та заснованих на Британських Віргінських островах та на Кіпрі, щоб приховати потік грошей, повідомила прокуратура у справах про конфіскацію», – ідеться у статті Pittsburgh Post-Gazette.

Це друга частина розслідування Pittsburgh Post-Gazette щодо претензій ФБР до українського олігарха. Перша була оприлюднена в листопаді і стосувалася скупки Коломойським промислових підприємств в Огайо.

У листопаді ж у США видано книгу «Американська клептократія» про зв'язки олігарха Коломойського з українським президентом Володимиром Зеленським.

У березні 2021 року Державний департамент США ввів санкції щодо олігарха Ігоря Коломойського у зв'язку із причетністю до корупції.

Нагадаємо, колишні власники "ПриватБанку" Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов вивели з нього $5,5 млрд через філію банку на Кіпрі. Схема дозволяла приховувати факт зникнення грошей, оскільки Національний банк України розглядав кіпрську філію "ПриватБанку" так само, як і його національні філії. Чиновники не виявили, що гроші, переведені на Кіпр, виводяться з України. Фінансові регулятори на Кіпрі або не змогли виявити, що банківські перекази на загальну суму $5,5 млрд були підкріплені фіктивними контрактами, або не вжили необхідних заходів, щоб це зупинити.

В Україні розслідування справи "ПриватБанку" після 2019 року, як і справи Укрнафти щодо діяльності Ігоря Коломойського зупинено.

Читайте також
СБУ проводить обшук у будинку Коломойського. Оновлюється
Кримінал
Коломойський зробив плювок в обличчя всім сім'ям, які втратили на війні близьких
Опінії
ВАКС арештував активи заступника начальника поліції Києва
Кримінал
Посадовці із Сил логістики переплатили 27 млн грн на закупівлі запчастин до бойових літаків — СБУ
Кримінал
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
Апеляційна палата залишила під заочним арештом ексголову «ПриватБанку»
Кримінал