Created with Sketch.

Партнерам «Газпрому» зупинили дію спецдозволу на користування надрами

21 серпня, 08:42

«Горизонтам» Козицького зупинили право користуватися родовищем у Львівській області.

Господарський суд міста Києва зупинив дію спеціального дозволу № 5351, наданого ТОВ «Горизонти» на користування надрами Тинівського нафтогазового родовища (в інтервалах глибин від денної поверхні до 400 м; від 650 м – без обмежень по глибині (за виключенням Грушівського родовища) у Львівській обл.

Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на щойно оприлюднену ухвалу.

Ухвала про забезпечення позову набрала законної сили в день прийняття 16.08.2024 і підлягає негайному виконанню, може бути оскаржена протягом десяти днів.

ТОВ «Горизонти» купило спецдозвіл на Тинівське родовище з онлайн-аукціону Державної служби геології та надр України, який відбувся в грудні 2021 р. Торги стартували з майже 108 млн грн і відбувалися на пониження, Горизонти запропонували за лот трохи більше 27 млн грн (протокол).

Дозвіл було надано в січні 2022 р.

Спецдозвіл ТОВ «Горизонти» суд зупинив на прохання іншого надрокористувача зі Львівщини – ТОВ «Нафтогазрембуд-1», який володіє іншим спецдозволом на Тинівське родовище (№ 6562, надано у вересні 2021 р.).

Нафтогазрембуд-1 (апелюючи до перетину контурів ділянок і дозволених для розробки глибин, див. тут) неодноразово намагався в судовому порядку скасувати виставлення на аукціон і продаж Держгеонадрами нового спецдозволу, купленого Горизонтами.

Дозвіл № 5351 зупинено у новій справі (підготовче засідання відбудеться 09.09.2024 (ухвала).


Нагадаємо, що  ТОВ «Горизонти», 20% якого належить батьку голови Львівської ОВА (який конфлікт інтересів, не чули про таке), а 80% – згаданому Комареку, веде активну діяльність із видобутку газу в Україні.

Карел Комарек відомий як багаторічний партнер російського «Газпрому», який не припинив співпраці із головною російською газовою компанією ані у 2014 році, а ні у 2022-му після початку повномасштабного вторгнення.

Разом із «Газпромом» Комарек побудував газосховище у Чехії, яке росіяни припинили використовувати у повному обсязі лише після введення в дію 10 пакету санкцій ЄС, через прийняття якого долю «Газпрому» була скорочена у спільному проекті Moravia Gas Storage a.s з 50%+ до 3%. Остаточно відносини з «Газпромом» Карел Комарек розірвав лише у червні 2024 року під тиском влади Великої Британії, де він розвиває лотерейний бізнес.

Також з 2011 року Карел Комарек володів у Росії нафтогазовим бізнесом, зокрема, нафтовим терміналом «Самара», який, за даними СБУ та Держфінмоніторингу, ще до повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, брав участь у постачанні нафтопродуктів до так званих «ДНР» та «ЛНР». Згідно із заявою компанії Комарека MND, термінал начебто був проданий восени 2022 року. Проте деталі угоди досі не опубліковані.

Читайте також
Безчестний Нафтогаз
Новини
На півдні Африки відкопали другий за розмірами алмаз в історії людства
Світ
Зеленим іудам гроші не пахнуть кров'ю вбитих українців
Політика
Суд повернув Коломойському Сахалінське родовище
Політика
Укрнафта зімітувала конкурентні торги
Політика
На шельфі Кот-д'Івуару відкрили великі поклади нафти
Світ