Created with Sketch.

Пентагон юридично закріплює свою участь у російсько-українській війні

28.08.2022, 15:55

Запроваджується код американської операції та призначається глава української місії у званні армійського генерала

США готуються надавати Україні тривалу військову допомогу.

США створять єдиний координаційний центр, який проводитиме регулювання допомоги Україні, куратором місії стане генерал армії.

Як повідомляє видання Wall Street Journal, організаційні питання будуть вирішені протягом найближчих кількох тижнів.

За інформацією, отриманою з Білого дому, операція по Україні матиме кодову назву, що є не лише якоюсь бюрократичною формальністю, а й служить своєрідним маркером, що підтверджує факт участі США у війні.

Після запровадження юридичної назви місії Конгрес зможе регулювати вирішення фінансових питань, пов'язаних із наданням союзникам цільового фінансування, а також відстрочок щодо внесення сплати з боку країн-союзників.

Вибори куратора, який координує ухвалення рішень, з-поміж високопоставлених військовослужбовців американської армії, є сигналом про намір США працювати з Україною в довгостроковій перспективі.

Тобто Білий дім готовий виробити стратегію в українському питанні, яка буде спрямована на надання масштабної військової допомоги на регулярній основі.

Необхідність у постачанні озброєння та проведення підготовки військових може зберігатися протягом навіть не одного року. Раніше повідомлялося, що США готують передачу Україні сучасних систем ППО, які використовуються у забезпеченні безпеки Конгресу та Білого дому.

Також відомо, що США виділили транш на надання економічної допомоги Україні у розмірі 4,5 млрд. доларів. Перші 4 млрд. вже поповнили бюджет країни.

Читайте також
Акції Adidas і Puma обвалилися після мит Трампа
Економіка
Заходимо на чергове коло невідомості
Опінії
Трамп вважає, що путін затягує переговори про перемир'я
Війна
Чи відбудуться перемовини між Іраном і США?
Опінії
Мелоні стурбована поведінкою Трампа, попри публічну підтримку – Bloomberg
Політика
Менше 20% американців хочуть приєднання Гренландії до США — опитування
Політика