Created with Sketch.

Перед брамами суверенного Інтернету

30.08.2021, 09:37
Фото: Facebook

Боротьба з цензурою у соціальних мережах можлива лише за умови створення якогось альтернативного Інтернету, що важко собі уявити.

Відтак Україна, як достоту і РФ, скоро втратить можливості цензурувати свої медіа. Навіть якщо для цього буде створено належну законодавчу базу (котрої зараз немає, рішення про блокування дуже кульгаві юридично), поїзд технологій давно і безповоротно піде.

Держава технічно не зможе вже нікого відключати. І не виключено, що блокування "Страна.ua" і компанії – це останній акт цензури у новітній історії нашої країни.

По-перше, росіяни (і не-росіяни) нині створюватимуть ядра свого контенту на платформах, котрі мають імунітет до цензури. Приміром, вливатимуть ще більше ресурсів у Telegram, підуть далі, ніж просто текстові канали, будуватимуть складніший контент.

А з Telegram'у нашим урядовим органам щось випиляти буде неможливо.

По-друге, скоро Ілон наш Маск розгорне "StarLink", його теж не виглушиш. І коли вартість підключення буде зіставна з ціною мобільного чи стаціонарного Інтернету ($10-15 на місяць), користувачі будуть надавати йому перевагу, у тому числі — через цензуростійкість.

Взагалі, скоро можливість цензурувати Інтернет матимуть лише США. А все тому, що найбільші профільні корпорації юридично та фінансово залежать від їхнього уряду.

Особисто я з нетерпінням чекаю появи постачальників рішень, котрі допоможуть боротися з цензурою в YouTube і Facebook.

Читайте також
Пакистан знімає заборону з Вікіпедії
Світ
«Великий брат» всюди, або чому ваш смартфон вам не належить
Світ
Путін слідом за Зеленським став поборником сіонізму
Світ
YouTube видаляє дезінформацію про вакцини
Життя
Президент Бразилії хоче уникнути долі Трампа
Світ
Подвійні стандарти: корпорація «Kodak» вибачилася перед КНР за висвітлення репресій
Світ