Created with Sketch.

Перед тим як кидати виклик — дізнайся, кому

24 травня, 15:37

Не вір одразу тому, що бачиш і чуєш…

Одного разу в Німеччині XVI століття заїжджий майстер меча викликав на бій місцевого пекаря. Той не міг відмовитися від поєдинку через свій соціальний статус, вийшов на бій і зарубав до біса заїжджого майстра меча. Адже до того, як стати пекарем, він прослужив 10 років у ландскнехтах. На подвійній платні.

А все тому, що слід обережніше обирати об'єкт для насмішок.

Одного разу в Італії XVII століття заїжджий фехтувальник викликав на бій місцевого кравця. Той не міг відмовитися від поєдинку через свій соціальний статус, тож завдяки своїм зв'язкам найняв десяток місцевих бандитів. Ті підстерегли фехтувальника на виході з борделю, добряче його відлупцювали й обікрали. Він три тижні лежав у ліжку й був змушений покинути місто без копійки в кишені, бо все, що залишилося після пограбування, віддав лікарю.

А все тому, що перш ніж сваритися з людиною — дізнайся, хто в нього друзі.

Одного разу в Німеччині XV століття заїжджий фехтувальник викликав на бій молодого художника. Той не міг відмовитися. Вийшов на бій, штрикнув фехтувальника мечем, а потім схопив його за озброєну руку, повалив на землю, залишивши руку в захваті. Рана зажила, але з того часу він більше ні з ким не фехтує — руку зламали в трьох місцях, зі зміщенням.

А все тому, що перед тим як затівати сварку, дізнайся, як звуть твого супротивника і над чим він працює. А то раптом це Альбрехт Дюрер, який саме ілюструє підручник із фехтування та боротьби.

У Франції XVIII століття заїжджий фехтувальник викликав на бій місцевого винороба. Той не міг відмовитися й пішов за порадою до майстра фехтування, що тримав зал неподалік. Приніс йому бочечку чудового вина й розповів про свою проблему.

«Усе буде!» — сказав майстер фехтування. — «Головне — маневри. Я піду погляну на твого суперника».

Зняв колет, замінив тупу рапіру на гостру, пішов у кабак, знайшов там фехтувальника, затіяв сварку, влаштував дуель і проткнув йому обидві руки. Задоволений, повернувся до залу, де його чекав сумний винороб.

— Тепер цей покидьок не зможе фехтувати, а якщо й наважиться вийти на бій, то ти легко впораєшся — просто збивай його клинок у бік і коли в корпус ось так.

Кілька годин винороб вправлявся у виконанні батмана з уколом, а наступного дня дізнався, що заїжджий фехтувальник поїхав із міста.
З того часу маестро фехтування безкоштовно пив гарне вино, а винороб тричі на тиждень тренувався у фехтуванні.

А все тому, що не соромно попросити допомоги в досвідчених друзів.

Одного разу в Польщі заїжджий фехтувальник викликав на бій місцевого ковбасника. Той не став відмовлятися від поєдинку, але з доброї душі запропонував гостеві повечеряти, підсипав у ковбасу отрути й тихенько поховав його за сараєм.

А все тому, що не всі гратимуть за вигаданими тобою правилами.

Одного італійського архітектора й художника XVI століття викликав на бій заїжджий фехтувальник. Але щойно дізнався, що збирається битися із самим Камілло Агриппою — отетерів від власної зухвалості, тричі вибачився й поїхав додому.

А все тому, що корисно читати книги — інакше й не дізнаєшся, хто автор фехтбука.

Мораль: Не вір одразу тому, що бачиш і чуєш…

Читайте також
Ти можеш більше: як підвищити свою усвідомленість вже сьогодні
Життя
Windows – це пастка? Чому дітям потрібна альтернатива
Життя
Критичне мислення: базові принципи та прийоми
Життя
Майбутні генії вже виховуються в Атланті, а могли б у Полтаві
Життя
Чи є у математиці щось від Бога?
Життя
Кордон переходу зі світу у світ
Життя