Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
Ілон Маск, який є керівником стартапу, назвав прогрес «хорошим».
Про це пише Reuters.
«Здається, пацієнт повністю відновився [після вживлення імпланта], без побічних ефектів, про які ми знаємо. Пацієнт може рухати мишею по екрану, просто думаючи про це», — стверджує американський мільярдер.
За словами Ілона Маска, зараз Neuralink намагається отримати від пацієнта якомога більше натискань кнопки комп'ютерної миші.
Минулого місяця компанія Ілона Маска Neuralink вперше вживила імплант у мозок людини після того, як у вересні 2023-го отримала дозвіл на проведення випробувань на людях.
У своєму дослідженні Neuralink використала робота для хірургічного розміщення імплантату «мозок — комп'ютер» у ділянці мозку, яка контролює намір рухатися. У компанії зазначали, що його початкова мета — дати людям можливість керувати комп'ютерним курсором або клавіатурою за допомогою думок.
Що таке Neuralink?
Neuralink — американська компанія, що займається розробкою мозкових імплантатів. Вона була створена за участі Ілона Маска у 2016 році.
Її розробка має стати універсальним нейроінтерфейсом, який би зміг забезпечити практично безперешкодну комунікацію людини й машини, ставши продовженням для нашого мозку.
Нейро-інтерфейс зможе допомогти людям з ураженнями нервової системи подолати фізичні обмеження: рухатися після травми хребта або бачити й чути, попри пошкодження головного мозку.
Ілон Маск обіцяє, що Neuralink поверне паралізованим рухливість, надасть людям «супербачення» і дозволить спілкуватися за допомогою думок, а не слів. Також Маск каже, що технологія допоможе в лікуванні захворювань, як-от як ожиріння, аутизм, депресія та шизофренія.
У травні Neuralink отримала схвалення FDA для проведення клінічних досліджень на людях, а у вересні компанія анонсувала перші випробування.
Після цього Neuralink розпочала пошук добровольців для перших клінічних випробувань своїх мозкових імплантів.
Зазначається, що клінічні випробування передбачають видалення частини черепа для того, щоб роботизований інструмент вживив у мозок електроди та провідники. Після цього ділянку черепа, що бракує, замінить невеликий пристрій, який людина носитиме кілька років. Завдання пристрою – зчитувати та аналізувати мозкову активність пацієнта, а потім передавати її на ноутбук чи планшет.
Компанія шукає дорослих людей віком до 40 років із чотирма паралізованими кінцівками. Таким добровольцям імпланти вживлятимуть у частину премоторної кори головного мозку, яка керує рухами рук, зап'ястків та передпліч. Мета випробувань – показати, що пристрій може безпечно збирати дані роботи мозку пацієнтів.