Created with Sketch.

По всьому світу танкери не можуть злити нафту – немає попиту. Танкери стали на якорі

20.04.2020, 19:57
Рейд перед Сінгапуром
Фото: KAVKAZCENTER.com

Поблизу низки крупних нафтоналивних і перевалочних портів по всьому світу стали на якір сотні танкерів, які транспортують нафту.

На мапі – рейд перед Сінгапуром. Червоні точки – нафтоналивні судна. Малаккська протока – один з найважливіших у світі судноплавних шляхів. Експерти вважають, що це пов'язано з кризою на ринку нафти – її невигідно продавати, а, можливо, вже нікуди й зливати.

У зв'язку з пандемією коронавірусу COVID-19 різко впав попит на нафту – почали зупинятися підприємства, припинили польоти літаки і навіть автомобілями городяни, які пішли на самоізоляцію, користуються вряди годи. У підсумку ціна на нафту почала дешевшати, не дивлячись навіть на укладену країнами ОПЕК+ угоду про скорочення обсягів видобутку. Але нафту інколи не купують навіть за смішними цінами! «Чорне золото» стрімко втрачає ціну.

«На мапі – рейд перед Сінгапуром (на світлині) Червоні точки – нафтоналивні судна, - пише у своєму Живому Журналі taxfree. - Малаккською протокою перевозять головним чином з Перської затоки до Китаю біля чверті усієї світової морської нафти. На мапі видно ділянки, де судна стоять дуже близько одне до одного, утворюючи цілі озера нафти».

Блогер відзначає, що зазвичай нафту починають зберігати в танкерах, коли ціни на неї – віддалені фьючерси – вищі, ніж поточні. І тому, можливо, це гарний знак – поінформовані підприємці нафтового бізнесу «щось знають» - чи то невдовзі почнуть послаблюватися карантини і запрацює економіка, чи то станеться ще щось важливе і ціни на нафту знову підуть догори. Але, можливо, нафту просто нікуди зливати.

«Схожа ситуація на рейді порту Гальвестоун – в Техасі. Танкери також накопичуються і їх не розвантажують – точки без вказаного напряму на мапі теж показують судна на якорі, що стоять на рейді і не рухаються. Швидше за все, їх просто нікуди розвантажувати – немає попиту, вільних ємкостей теж немає», − зазначає блогер.

Те ж саме спостерігається поблизу Новоросійська на півдні Росії, нафтоналивного порту в Саудівській Аравії, у Перській затоці.

Як зазначає голова ради директорів АТ «Петербурзький нафтовий термінал» Міхаіл Скігін, в Росії вже практично не залишилося вільних резервуарів для зберігання нафти і нафтотрейдери дійсно використовують для цього танкери, фрахт яких деінде піднявся у ціні всемеро.

 У якості резервуарів для зберігання вже розглядаються залізничні цистерни, які оператори-перевізники готові надати нафтовикам. Зупинити на якийсь час роботу нафтопереробних заводів неможливо, оскільки вони є підприємствами безперервного циклу.

Читайте також
Західні санкції «душать» газові амбіції Кремля в Арктиці
Економіка
Світовим запасам шоколаду загрожує зникнення — науковці США
Економіка
Інвестняні Зеленського — спадок тотального контролю часів СССР
Економіка
Україна остаточно розірвала російську блокаду у Чорному морі — Financial Times
Економіка
«Газпром» у 2023 році отримав чистий збиток у майже 6,7 мільярда доларів
Економіка
Проросійський олігарх Віктор Поліщук «кинув» кредиторів «Ельдорадо»
Економіка