Created with Sketch.

Польща сприймає позицію України у сфері історичної пам'яті як шантаж – джерело

22.09.2018, 10:08

За словами джерела DT.UA в уряді Польщі, посол України перейшов "червону межу".

Заборона України для Польщі на проведення ексгумаційних робіт і "антипольський піар" Києва в Брюсселі, Берліні і Вашингтоні створюють негативну атмосферу у різних варшавських відомствах. Така атмосфера не дозволяє Польщі йти на якісь поступки Україні у сфері історичної пам'яті, повідомило DT.UA джерело в уряді Польщі, яке побажало залишитися неназваним.

"У Варшаві зростає розчарування Києвом, його підходами в політиці історичної пам'яті", — додало джерело.

За словами джерела, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця перейшов якусь червону межу, коли в ефірі польської радіостанції RMF24 заявив про те, що наша країна дозволить польській стороні провести ексгумаційні роботи лише після відновлення знищених українських пам'яток на території Польщі — в Пікуличах під Перемишлем і Монастирі біля Верхрати. При цьому Дещиця визнав, що заборона на проведення ексгумаційних робіт — емоційне рішення Києва, прийняте після того, як польська влада не відреагувала на знищення українських пам'яток.

"У Варшаві заяви посла Дещиці викликають огиду. Це оцінка не тільки керівництва МЗС, але й польського уряду", - зазначило джерело.

Як зазначає оглядач DT.UA Володимир Кравченко, настільки різкий коментар польської сторони пролунав не тільки тому, що тимчасова заборона української влади на проведення поляками ексгумаційних робіт в Україні викликає хворобливу реакцію польського суспільства. У Польщі слова Дещиці сприйняли як шантаж.

"Варшава не буде розмовляти з Києвом на умовах шантажу. Перш за все, з віце-прем'єром Павлом Розенком. Польща не довіряє українській стороні", — заявив співрозмовник.

На думку Кравченка, це може говорити про бажання поляків змінити парламентера з української сторони.

Поглиблює кризу не тільки різниця в підходах у політиці двох країн у сфері національної пам'яті, але і, як вважає Варшава, "антипольська кампанія", яку проводить Київ у Брюсселі, Берліні і Вашингтоні".

Зокрема, за словами співрозмовника DT.UA, мова йде про оцінку української сторони судової реформи в Польщі. Це викликає у польської сторони нерозуміння, оскільки Варшава не лише закликає до посилення санкцій проти Росії, але і підтримує Україну в МВФ, а також виступає проти будівництва "Північного потоку-2".

Читайте також
Коли намаганнями вшанувати прикривають власну неспроможність
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина четверта
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава