Created with Sketch.

Польський Сенат схвалив резолюцію про вступ України до НАТО

12.05.2023, 11:05
Голосування у Сенаті Польщі. Ілюстративне фото
Фото: PAP/Leszek Szymański

Під час саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати "набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей"

Сенат Польщі схвалив резолюцію, в який закликає Альянс застосувати до України ті ж процедури, які були застосовані до Швеції та Фінляндії.

Резолюцію було ухвалено одноголосно, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон"  з посиланням на Polskieradio.

"Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія швидко переозброюється технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво та тактику, що розроблялася десятиліттями серед західних союзників. ... Захисникам потрібна реальна підтримка через тіснішу політичну та військову співпрацю з країнами НАТО", - йдеться в резолюції.

Сенатори наголосили, що під час саміту НАТО у Вільнюсі Україна має отримати "набагато більше, ніж у попередніх заявах про політику відкритих дверей".

Вони підкреслюють, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням - як у випадку Фінляндії та Швеції - результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянсу.

"Якщо росія переможе Україну, вона не зупиниться на її західному кордоні. Альянс визначив цю загрозу під час минулорічного саміту НАТО в Мадриді. Польща, Литва, Латвія та Естонія правильно оцінили російську загрозу. Більшість європейських столиць лише зараз погоджуються з нами", - йдеться у резолюції.

Сенатори нагадали, що Фінляндію та Швецію запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яка ніколи раніше не використовувалася. І закликали застосувати таку ж надзвичайну процедуру і до України.

"І хоча Швеція все ще залишається поза структурами Альянсу, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни-члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України", - зазначається у документі.

У Сенаті також підтримали вимоги держав, які межують з росією щодо "міцних гарантій безпеки для України" та демонстрації Україні шляху до вступу в НАТО.

Читайте також
Після провалу у Сирії росія побоїться нападати на НАТО
Світ
ЄС робить значний крок для підвищення своєї обороноздатності
Світ
У Конгресі США закликали Байдена дати дозвіл Польщі на збиття ракет над Україною
Війна
ЄС потребує власної розвідслужби для протидії РФ
Світ
Переляк Заходу необґрунтований — президент Естонії
Світ
Марк Рютте розпочинає каденцію генерального секретаря НАТО
Світ