Created with Sketch.

Польську політику чекає складний період потрясінь

05 червня, 09:45

Результати виборів у Польщі – це виклик для польської політики набагато більший, ніж виклик для України.

Найпроблемніша історія щодо України – це підписана Навроцьким угода з Менценом – кандидатом, який посів третє місце у першому турі виборів, — що Україна не має бути членом НАТО. 

Однак переконаний, що коли дійде серйозно до участі України в НАТО, Польща не буде проти. Зараз головний противник участі України в НАТО — це Трамп. І якщо США змінять свою позицію, змінять її й решта скептиків євроатлантичного розширення.

Взагалі Києву важливо формувати стратегію двопартійної підтримки України у Польщі. Досвід американської політики має вчити, що українським політикам треба вміти працювати з усіма партіями та політичними діячами, навіть якщо хтось із них заслуговує більшу, а хтось меншу довіру.

Однак саму польську політику чекає складний період потрясінь. Конституція Польщі складена таким чином, що в країні є, по суті, два полюси влади – президент і прем’єр. І тепер ці два полюси опинилися під контролем протилежних політичних сил. Відтак варто очікувати взаємного поборювання, президентського вето на парламентські законопроєкти та численні медійні скандали, — аж до дочасних парламентських виборів, після яких Польщу може потягнути вправо. 

Разом із тим Угорщиною-2 Польща ніколи не стане. Надто різна природа польського та угорського консерватизму. І військова підтримка України, яка була значною у часи PіS і лишилася у часи PO, лишиться і надалі — хоча б тому, що це в інтересах Варшави.

Джерело

Читайте також
Іран міг залишити в таємниці інші ядерні об’єкти, які не зазнали авіаударів США
Війна
Іран-Ізраїль: підсумки дивної війни
Опінії
Економіка України на межі, — WP
Економіка
росія накопичила близько 13 тисяч ракет і виробляє до 200 щомісяця — Financial Times
Війна
Війна росії з НАТО коштуватиме світові $1,5 трильйона, – Bloomberg
Війна
Трамп заявляє, що війна завершена
Війна