Created with Sketch.

Полтавець Іван Примаченко став віце-чемпіоном світу зі спортивної боротьби

16.08.2023, 13:41
Фото: google

Натомість, вихованці відділення боротьби ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського масово хворіють на лишай

У йорданській столиці Амман 14-15 серпня відбувся юніорський чемпіонат світу зі спортивної боротьби U20. Змагання на турнірі розпочали 10 представників збірної України.

Одразу трьом українським борцям довелося зустрітися на килимі з "нейтральними" суперниками. В категоріях вільної боротьби до 79, 97 та 125 кг українці Алім Мєсувєтов, Іван Примаченко та Володимир Кочанов боролися з "нейтральними" росіянином Ібрагімом Кадієвим, білорусами Владиславом Козловом та Алєксандром Градовкіним відповідно. Примаченко та Кочанов перемогли своїх суперників.

Перед та після сутичок між всіма українцями на "нейтральними" суперниками не відбувалося символічних рукостискань.

Чинний чемпіон Європи U-20 Іван Примаченко переміг трьох суперників. У фіналі Примаченко програв іранцю Абольфазлу Давад Бабало, отримавши срібну нагороду та титул віце-чемпіона світу. Для України це перша медаль на юніорському Чемпіонаті світу.

Світова першість триватиме до неділі, 20 серпня. На минулорічному чемпіонаті Україна посіла сьоме місце медального заліку з шістьма нагородами (однією — золотою)

Вітаємо віце-чемпіона та всю команду з медальним почином, бажаємо успішного продовження боротьби!


Проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Полтавську ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна" знову накрила хвиля лишаю.

Ми неодноразово писали про те, що відділення боротьби ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського (колишня ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна") впродовж десятків років перебуває в аварійному стані.

У приміщенні відсутні елементарні умови для того, щоб там могли повноцінно тренуватися діти.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та голова Обласної військової адміністрації Дмитро Лунін обіцяли провести поточний ремонт школи боротьби цьогоріч.

"Капітальний ремонт школи боротьби нині провести немає змоги, розповів голова обласної ради. Це через те, що будівля не на балансі області", - заявив Олександр Біленький в інтерв'ю "Суспільному".

«До міської ради ми звернулись в 2021 році. Щоб отримати право власності. Там є окремо власність на земельну ділянку та на саму будівлю. Це питання досі не врегульоване. Ми плануємо провести там ще виїзне засідання (обласної комісії з питань спорту – ред.), після цього зможемо спрямувати гроші на поточні ремонти», - сказав Біленький.

21 липня 2023 року у Полтавській обласній раді відбулося засідання депутатської комісії, під час якої заслухали батьків учнів, які займаються у Комунальному закладі «ДЮСШ імені О. Бутовського Полтавської обласної ради у секції вільної та греко-римської боротьби».

Були нарікання на умови для тренувань, оскільки будівля багато років перебуває в аварійному стані, систематичні побори з боку директора ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського Сергія Дороша.

Директором організовано системні побори з вихованців школи, під виглядом ремонтів теплотрас, встановлення лічильників і т.д.

Батьки вихованців школи за 70 тисяч гривень відремонтували душову школи боротьби, в якій приймають душ близько 300 вихованців  хлопчиків і дівчат. Дорош навіть не спромігся зробити у школі окремі душові.

Сергій Дорош не може організувати навіть прибирання спортивних залів після тренувань. І його не хвилює той факт, що вихованці ДЮСШ масово хворіють на лишай.

Прибиральниця у «ДЮСШ імені О.Бутовського» працює на гроші батьків та тренерів, попри те, що вона офіційно працевлаштована у ДЮСШ.

Бачимо, що керівництво ДЮСШ та управління молоді та спорту Полтавської ОВА вирішили поживитися навіть тут.

Системні побори та здирництво здійснюються Сергієм Дорошем під прикриттям очільниці управління молоді та спорту Полтавської ОВА Марини Трохименко.

Сергій Дорош

За словами голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна, будівлі у центрі міста перебувають на балансі держави, тому проводити капітальні ремонти у школі за кошти обласного бюджету неможливо.

Водночас, завдяки втручанню представників НВР "Правий сектор" у забезпечення функціонування відділення боротьби ДЮСШ ім. Бутовського, аргументації правової позиції щодо можливості й необхідності виконання поточних ремонтів у вказаній школі, роз'ясненій на пальцях голові ВЦА Луніну, голова ВЦА і депутати врешті спромоглися зрозуміти правові алгоритми, та віднайти кошти на ремонт ДЮСШ.

Прикметно, що коли Іван Примаченко виграв чемпіонат Європи з вільної боротьби, то фотографуватися його повезли не до розвалин відділення боротьби ДЮСШ ім. Бутовського, а до Полтавської ОВА.

28 липня на сесії Полтавської обласної ради було додатково виділено 8,6 млн грн на розвиток спорту, в тому числі придбання спортивного інвентарю для ДЮСШ ім. Бутовського, ДЮСШ інвалідів та обласної ДЮСШ "Колос".

Але на сьогодні ситуація кардинально не змінилася, ремонтні роботи у відділенні боротьби ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського не розпочато.

Попри всі проблеми, юні спортсмени з Полтавщини показують відмінні результати, та гідно представляють Україну на міжнародній арені. Вони б могли показувати ще кращі результати, якби влада міста та області надала їм гідні умови для тренувань.

Читайте також
Час Залізного Майка минув? 58-річний Майк Тайсон поступився Джейку Полу
Спорт
«Йому буде дуже погано»: Мейвезер назвав фаворита бою Тайсон — Пол
Спорт
Ф'юрі офіційно розпочав підготовку до реваншу з Усиком
Спорт
Джошуа зробив прогноз на бій Тайсон - Пол
Спорт
Перший у XXI столітті. Лунін встановив унікальне досягнення у складі Реала
Спорт
Українці взяли Європу
Спорт