Created with Sketch.

Полтавські госпідари

11.08.2023, 18:00

Частина друга

Полтавська ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна" впродовж десятків років перебуває в аварійному стані.

У приміщенні відсутні елементарні умови для того, щоб там могли повноцінно тренуватися діти.

ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна" два року тому
ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна" два року тому
ДЮСШ "Авангард" імені І.В. Шемякіна" два року тому

Кілька років приміщення школи ремонтувалося коштом меценатів. До ремонтних робіт долучався і "Останній Бастіон".

Полтавські меценати (не плутати з Бажаном) виконали половину роботи, сподіваючись на те, що свої обіцянки виконають Олег Синєгубов і Дмитро Лунін.

ДЮСШ «Авангард» ім. І. Шемякіна була в підпорядкуванні Полтавської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна».

Будівля школи боротьби, як і весь квартал вулиць Соборності, Лідова та Ляхова, раніше перебувала у власності правління профспілок. У 2018 році Полтавська обласна прокуратура рейдернула весь квартал.

В березні 2015 року перший заступник прокурора м. Полтави звернувся з позовом в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до Полтавської обласної ради професійних спілок та Полтавської дитячо-юнацької спортивної школи Авангард імені І. Шемякіна, Полтавської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства України про визнання права власності держави в особі Фонду державного майна України на нерухоме майно - будівлю спортивної школи площею 314 кв.м за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 37, вартістю 5 432 000,00 грн.

Рішенням Господарського суду Полтавської області від 03.06.2015 у справі № 917/557/15 позов задоволено. Визнано право власності держави Україна в особі Фонду державного майна України на нерухоме майно - будівлю спортивної школи площею 314,00 кв.м, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева (Соборності), 37, вартістю 5 432 000,00 грн.

З 2015-го року ДЮСШ «Авангард» ім. І. Шемякіна перестала існувати, та стала відділенням боротьби ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського.

17 листопада 2021 року Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА оголосив тендер на виготовлення проекту реконструкції будівлі відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського, що на вул. Соборності, 37, у Полтаві.

Розробка проекту мала обійтися обласному бюджету у 1,5 млн грн.

Згідно з тендерною документацією, розробник має передбачити в реконструкції:

Договір було укладено з ТОВ "УСП "НЕОІНЖИНІРИНГ".

За умовами договору, оплата за ним мала бути здійснена впродовж 5-ти днів після виконання робіт.

29 червня 2022 року строк виконання усіх робіт продовжено до 23 грудня 2022 року.

30 грудня 2022 року договір було розірвано.

У додатковій угоді № 5 зазначено, що: сторони, керуючись п. 7.5 Розділу 7 Договору про закупівлю робіт № 03-21/194 від 30.11.2021 домовились розірвати Договір про закупівлю робіт № 03-21/194 від 30.11.2021.

Пунктом 7.5 Розділу 7 Договору про закупівлю робіт № 03-21/194 від 30.11.2021 передбачено, що : всі зміни та доповнення до цього Договору оформляються Сторонами в письмовій формі і вступають в силу з моменту їх підписання та скріплення печатками Сторін або додатковою угодою.

Тобто причини розірвання договору так і не було розкрито публічно.

Імовірно, причиною затягування процесу виготовлення документації, та подальшого розірвання договору стало те, що підрядник відмовився "відкотити" замовнику.

Прикметно, що 24 грудня 2021 року ТОВ "УСП "НЕОІНЖИНІРИНГ", в рамках даної закупівлі, отримало передоплату в розмірі 99 920.00 грн.

Невідомо, чи повернуло підприємство ці кошти до бюджету. Також до закупівлі на сайті Prozorro не було надано дві додаткові угоди, ймовірно, однією з них було внесено зміни до порядку розрахунків за договором.

Отже, реконструкція залишилася лише на папері, в реальності відділення боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського не може використовуватися для тренування дітей.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та голова Обласної військової адміністрації Дмитро Лунін обіцяли провести поточний ремонт школи боротьби цьогоріч.

"Капітальний ремонт школи боротьби нині провести немає змоги, розповів голова обласної ради. Це через те, що будівля не на балансі області", - заявив Олександр Біленький в інтерв'ю "Суспільному".

«До міської ради ми звернулись в 2021 році. Щоб отримати право власності. Там є окремо власність на земельну ділянку та на саму будівлю. Це питання досі не врегульоване. Ми плануємо провести там ще виїзне засідання (обласної комісії з питань спорту – ред.), після цього зможемо спрямувати гроші на поточні ремонти», - сказав Біленький.

21 липня 2023 року у Полтавській обласній раді відбулося засідання депутатської комісії, під час якої заслухали батьків учнів, які займаються у Комунальному закладі «ДЮСШ імені О. Бутовського Полтавської обласної ради у секції вільної та греко-римської боротьби».

Були нарікання на умови для тренувань, оскільки будівля багато років перебуває в аварійному стані, систематичні побори з боку директора ДЮСШ № 1 ім. О. Бутовського Сергія Дороша.

Сергій Дорош, фото: "Останній Бастіон"

За словами голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна, будівлі у центрі міста перебувають на балансі держави, тому проводити капітальні ремонти у школі за кошти обласного бюджету неможливо.

Водночас, завдяки втручанню представників НВР "Правий сектор" у забезпечення функціонування відділення боротьби ДЮСШ ім. Бутовського, аргументації правової позиції щодо можливості й необхідності виконання поточних ремонтів у вказаній школі, роз'ясненій на пальцях голові ВЦА Луніну, голова ВЦА і депутати врешті спромоглися зрозуміти правові алгоритми, та віднайти кошти на ремонт ДЮСШ.

28 липня на сесії Полтавської обласної ради було додатково виділено 8,6 млн грн на розвиток спорту, в тому числі придбання спортивного інвентарю для ДЮСШ ім. Бутовського, ДЮСШ інвалідів та обласної ДЮСШ "Колос".

Голова ВЦА Лунін і фантазер про посаду міського голови Полтави Біленький неодноразово нарікали на те, що вони не можуть знайти спільну мову з керівництвом міста.

Але на вчора ситуація кардинально змінилася.

Владу в місті Полтава захопив депутат від партії "За майбутнє коломийського" Юрій Шаповалов за підтримки слуг урода і недобитих регіоналів.

Тепер влада в області та місті знаходиться під повним контролем команди "Слуг коломийського народу" - вони мають свого секретаря міської ради Полтави та свого начальника ВЦА.

Що на зараз заважає маріонетці Шаповалова Катерині Ямщиковій (Бабіч) скликати сесію міської ради та винести на її розгляд питання про передачу земельної ділянки під відділенням боротьби ДЮСШ ім. О. Бутовського ?

Також відкритим лишається питання з "Палацом боротьби та боксу".

За 5 років влада міста спромоглася лише забити палі і почати облаштовувати фундамент. Наприкінці 2021 року будівництво було передано на баланс області.

Але і це не допомогло, наразі "Палац боротьби та боксу" виглядає так:

Депутати Полтавської міськради проголосували за передачу довгобуду, а депутати облради — за прийняття на баланс об’єкту незавершеного будівництва на вул. Європейській, 11а, відповідно до проекту реконструкції КЗ «Полтавська ДЮСШ № 3 з плавання» з добудовою спортивної зали».

15 грудня 2021 року Департамент будівництва, містобудування й архітектури Полтавської ОДА замовив чергове коригування проекту. Розробку оцінили у 1,5 млн грн. За неї, як і в попередні роки, взялося ТОВ «НДПВІ «Полтаваагропроект».

Оплата за виконану роботу була проведена менш як за два тижні — 28 грудня.

В той же день ТОВ «Експертиза ЗО» надало позитивний експертний звіт за відкоригованим проектом. Згідно з ним, кошторисна вартість реконструкції зросла ще на третину — до 80,2 млн грн. З них на саме будівництво піде 51,7 млн грн.

І це мало здивувати СБУ та правоохоронні органи, адже на експертизу проекту мав би піти як мінімум місяць, а ТОВ «Експертиза ЗО» надало його в цей же день. Тобто ніяка експертиза не проводилася взагалі.

4,1 млн грн з кошторису місто уже використало. На будівельні роботи пішло 2,5 млн грн.

Станом на січень 2022 року будівництво вже коштувало платникам податків 5,6 млн грн, з яких близько 3 млн грн витратили на "проектування" та кілька "коригувань проекту".

У 2021 році голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначав, що Палац боротьби та боксу буде включений до програми президента «Велике годівництво Зеленського» для фінансування "СУ" у 2022 році.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну кошти на будівництво виділені не були.

Нагадаємо, за кілька місяців до повномасштабного вторгнення росії в Україну під "Велике годівництво Зеленського" потрапив і Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

На "реставрацію" музею була виділена субвенція з Державного бюджету – 105 млн грн, із обласного бюджету на першому етапі виділили понад 11,2 млн грн.

Ці кошти тоді впевнено "освоїли" Катерина Бабіч, Олег Синєгубов та Катерина Рижеченко.

Але цього їм виявилося замало, і вже у 2023 році на ремонт Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського було виділено ще 6 767 000 гривень.

Коли завершиться ремонт у музеї невідомо, враховуючи інформацію про те, що полтавський ЕстенБлішШмент планує відкриття у музеї нічного клубу з рестораном для полтавської і київської иліти (зрозуміло, що за рахунок полтавських гоїв).

У журналістів Останнього Бастіону немає часу і бажання  оцінювати перипетії підкилимної політичної боротьби на теренах міста і області.

Але, враховуючи катастрофічний стан з управлінськими рішеннями команди Фукса - Коломийського - ЗЄрмака, ми готові втрутитися в ситуацію, і допомогти слугам урода врегулювати ситуацію з їх небажанням і неспроможністю розбудовувати сильну Україну.

Вважаємо помилкою, яка потребує виправлення, залишення непокараними катів українського народу під час Голодоморів 1932 - 1933 р.р., оскільки непокаране зло неодноразово повертається.

Це призводить до того, що нащадки непокараних катів українського народу знову захопили владу в Україні та намагаються знищити українців, як націю.

Очікуємо від Луніна і регіонала Коломийського Шаповалова, які отримали всю повноту влади в місті і в області негайного скликання сесій Полтавської міської, і Полтавської обласної ради з питань грабіжницьких тарифів на тепло, водо, газо, та енергопостачання, встановлених Зеленським, Коломийським, Фірташом, Ахметовим, та іншими адептами неукраїнського народу, відповідальності Біленького, Луніна за доведення до банкрутства комунального підприємства "Полтавафарм", проведення аудиту комунальних підприємств, вирішення питань функціонування та фінансування знищеної спортивної інфраструктури області і міста.

Читайте також
Трамп стає на граблі Зеленського
Політика
Як формується охлолегізм або хуцпакратія?
Політика
Нелегальний Єрмак і прокислий Боневтік цілком влаштовують москвофільський Захід
Політика
«Міньйон» Гетманцева Євгеній Сокур – «Містер 7% відкату»
Політика
Азербайджанець із вірменським прізвищем керуватиме Іраном у тіні КНР
Світ
«М'ясник» Содоль, або сам собі Жуков у ЗСУ
Війна