Лунають думки, що для керівництва міськради настав час жнив – збирання коштів з головних лікарів за право залишатися на своїх посадах.
Попри те, що в Полтаві в цьому році мають відбутися відкриті конкурси на заміщення посад головних лікарів міських лікарень – комунальних закладів з надання первинної та спеціалізованої допомоги, даної інформації на сайті міської ради Полтави не оприлюднено.
Все частіше у нашому місті лунають думки, що конкурсу ніхто проводити не планує, і що для керівництва міської ради настав час своєрідних жнив – збирання коштів з головних лікарів за право і надалі залишатися на своїх посадах.
Головним редактором Останнього Бастіону направлено інформаційний запит на ім'я керівництва міської ради з метою з'ясувати дати, коли ж відбудуться конкурси на заміщення 11-ти посад головних лікарів міських лікарень. Ми також хочемо отримати інформацію, коли та на яких ресурсах буде оприлюднено результати конкурсів на заміщення посад головних лікарів комунальних підприємств.
Тому, поки ми не отримали відповідей на інформзапити, не можемо ані підтвердити, ані спростувати інформацію, яку обговорюють сьогодні в місті.
Але в середовищі медпрацівників переповідають, що наприклад у Ганни Селькіної – старого і незмінного головлікаря 1 міської клінічної лікарні,
яку пацієнти називають не інакше як перший морг, нова-стара посада в кишені. «Це все завдяки своєрідному вмінню вирішувати питання».
Медпрацівники називають і цифру, скільки сьогодні коштує посада головного лікаря – це не менше 200-300 тисяч доларів.
Але й без того, лише за саму народну назву, яку завдяки Селькіній здобула перша лікарня, головний лікар не має морального права перебувати на своїй посаді ані дня.
Ганна Селькіна та колишній міський голова Полтави Олександр Мамай
Нагадаємо, Селькіна фігурант кількох гучних розслідувань Останнього Бастіону. Зокрема, у червні 2016 року фізично справна Ганна Селькіна дивним чином отримала ІІ групу інвалідності з усіма бонусами як раз на подарунок до свого 55 річчя.
Ми писали, що пані Селькіна відома ще й тим, що за фінансову винагороду надає притулок у стаціонарних відділеннях лікарні для корупціонерів і злодіїв.
Так, щоб уникнути звільнення з прокуратури також і син Ганни Борисівни – прокурор Селькін свого часу лягав в 1 міську клінічну лікарню «підлікуватися». Спостерігаємо такий собі сімейний підряд в дії.
Писали ми і про запровадження Селькіною корупційної каси в лікарні для отримання поборів із пацієнтів, за надання безоплатної медичної допомоги, яка передбачена Конституцією України.
Як відомо, цьогоріч на медицину Полтави виділено 429 139 063 грн. Але це також не завадило директорці міського департаменту охорони здоров’я Вікторії Лозі на пару зі своїм соратником з команди «Рідного міста», – одіозним екс-очільником ОДА часів Януковича – Удовіченком збирати підприємців Полтави в парках та обговорювати з ними теми «допомоги» для лікарень міста.
Нагадаємо, лише цього разу, чиновники «попросили» в бізнесменів 23,4 млн грн – це майже мільйон доларів. Підприємцям запропонували за власний кошт закупити медобладнання (на яке в бюджеті в же передбачено близько 150 мільйонів гривень) та засоби захисту для медперсоналу, щоб місто мало оперативний резерв. Їм за це влада пообіцяла «підтримку» в умовах карантину.
Але попри виділені кошти та постійні розмови можновладців про реформи, корупція та смертність в Україні залишаються одними з найвищих у світі. І Полтавщина не є виключенням з цього загальноукраїнського правила.