Посадовців «Полтавського КХП» підозрюють у привласненні гуманітарної допомоги та завданні збитків державі на 800 тис. грн
Керівництво «Полтавського комбінату хлібопродуктів» перевіряють через незаконне використання гуманітарної допомоги для отримання прибутку.
Про це стало відомо з ухвали Октябрського районного суду міста Полтави у кримінальному провадженні № 12022170000000321 за ч. 3 ст. 201-2, ч. 2 ст. 364 КК.
З січня по червень минулого року на комбінаті хлібопродуктів Фонду держмайна переробили майже тисячу тонн зерна.
За змовою керівництва млинзаводу й приватних фірм для зберігання та обробки пшениці, безоплатно користувалися потужностями держпідприємства.
У фінансових документах не вказували перероблення збіжжя й отриману оплату за послуги, а працівникам комбінату, яких залучили до робіт, платили 500 гривень за зміну.
За інформацією обласної податкової, з квітня до липня комбінат задекларував відсутність господарської діяльності — це зберігання та перероблення зерна на борошно і його продаж.
Йдеться і про розслідування можливого розкрадання вантажу, який прибув у травні на станцію «Полтава-Південна» з позначкою: «Гуманітарна допомога — пшениця. Продаж заборонено». Це зерно перевезли для переробки на комбінат.
Вже перероблене борошно із зерна гуманітарної допомоги відвантажили на приватні автівки працівники таких фірм:
Надалі борошно поставляли в установи виконання покарань на Полтавщині та Київщині: Машівську, Кременчуцьку, Полтавську, Надержинщинську, Крюківську, Білоцерківську, Бориспільську та Кагарлицьку виправні колонії. Також у Полтавську установу виконання покарань та Київський СІЗО.
Восени під час досудового слідства, Полтавський апеляційний суд скасував арешт майна, яке вилучили з помешкання керівника ТОВ «Маре груп» Валерія Мар’янчука.
Слідчі вважають, що представники цього підприємства відвантажували гуманітарне борошно з млинзаводу.
Серед вилучених речей, було більше десятка печаток різних фірм, юридичної особи та кілька печаток благодійного фонду «Ренесанс». Адвокат Мар’янчука пояснив таку кількість печаток у підзахисного тим, що підприємець надає бухгалтерські послуги різним фірмам. Однак у січні, суд знову наклав арешт на вилучене майно з будинку керівника «Маре груп».
Також в Октябрський суд скасував арешт на більш ніж 330 тонн перемеленого зерна Полтавського комбінату хлібопродуктів. З клопотанням в інтересах держпідприємства звернувся адвокат, який повідомив, що за висновком обласного Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби, гуманітарна допомога Харківської обласної військової адміністрації — зерно пшениці, зберігається у повному об’ємі на елеваторі комбінату хлібопродуктів.
Варто зауважити, що ВАКС почав розгляд по суті справи щодо розкрадання зерна з Полтавського комбінату хлібопродуктів на 14,8 млн гривень.
Вищий антикорупційний суд провів 13 січня підготовче засідання за обвинуваченням колишнього та чинного директора державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» Гліба Ульяненка та Олега Ілюхи у заволодінні зерном.
Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП 22-23 лютого 2022 року повідомили колишньому директору ДП у Полтавській області та ще трьом особам про підозру у завданні шкоди інтересам держави на 14,8 млн грн.
За версією слідства, у 2016-2018 роках директор ДП «Полтавський КХП» Гліб Ульяненко (наразі переховується в росії) у співучасті та за попередньою змовою з директором ТОВ «Продзернопром» Олегом Ілюхою, ексвласником ТОВ «Продзернопром» і ТОВ «Хардінвест» Олегом Наденом, підбуривши начальника елеватора ДП «Полтавський КХП» Андрія Голюка до складання та видачі неправдивих документів, заволоділи зерном пшениці.
Загалом ідеться про зерно пшениці 2 А класу у кількості 1768,85 тон вартістю 9,11 млн грн і 3 А класу у кількості майже 1115 т вартістю 5,68 млн грн, що зберігалося на ДП «Полтавський КХП». Заволодіння відбулося шляхом фіктивного відображення надходження зерна від компаній ТОВ «Продзернопром» та ТОВ «Хардінвест» у бухгалтерському обліку державного підприємства, внаслідок чого державному підприємству завдано шкоди на загальну суму майже 14,8 млн грн.
Гліб Ульяненко втік з України у квітні 2018-го, залишивши на комбінаті борги на суму понад 40 млн грн, й з того часу перебуває на території московії або в тимчасово окупованому Криму.
Через рік після втечі, перебуваючи на росії, Ульяненко доручив своїм родичам продати його квартиру в Харкові. Ульяненка обвинувачують у декларуванні неправдивої інформації та у співучасті привласнення й розтрати майна зловживаючи службовим становищем.
Варто зауважити, що "Останній Бастіон" намагався ще у 2014 році запобігати катастрофічній ситуації, яка склалася на «Полтавському комбінаті хлібопродуктів». Саме тоді за допомогою Гліба Ульяненка відбулося рейдерське захоплення підприємства.
На жаль, влада та правоохоронці ніяк не відреагували на звернення "Останнього Бастіону" та колективу підприємства.