Created with Sketch.

Полтавський краєзнавчий музей поповнився середньовічними експонатами

25.09.2019, 05:09

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського отримав у дарунок від археолога Михайла Єльнікова дві унікальні цеглини XІV століття, що походять із золотоординського городища (поселення) «Мечеть-Могила» на території сучасного села Юрківка Оріхівського району Запорізької області.

До Полтави експонати привіз музейний працівник О. Баца, повідомляють у Полтавському краєзнавчому.

Цегла виготовлена із глини, доволі масивна, добре випалена, має квадратну форму. Як зазначають науковці музею, таку цеглу-«плінфу» виготовляли на території всієї Орди. Вона добре відома за розкопками золотоординських міст Азії, Поволжя, Криму, Молдови, Нижнього і Середнього Подніпров’я. Цегла ілюструє історію подніпровських земель у період після монгольських завоювань на етапі утвердження ординської держави XІІІ – початку ХV століть.

Державне утворення із завойовників та підкорених ними народів, не дивлячись на розміри та масштаби завданих руйнувань, проіснувало недовго, говорять науковці. Придніпровські пам’ятки золотоординського часу збереглися фрагментарно: вони представлені поодинокими поселеннями, фундаментами окремих поховальних споруд – мавзолеїв – безіменних татарських ханів, беїв, мурз та членів їхніх родин, випадковими знахідками.

Як зазначають у музеї, ці пам’ятки потребують всебічного наукового вивчення. Схожі будівлі є і на території Полтавської області – це, зокрема, відоме урочище Мечеть біля села Кишеньки. 

Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава