Created with Sketch.

Полярники показали пінгвіненят, що народилися на станції «Академік Вернадський»

13.12.2021, 16:25

Про поповнення поблизу станції «Академік Вернадський» полярники повідомили 9 грудня

На нашому острові народилися перші пінгвінята. Один на мисі Марина, поблизу станції, а другий з іншого боку – на мисі Пінгвін Поінт, - повідомили полярники в четвер.

Вчора Українські полярники показали перше відео з малюками пінгвінів Дженту.

Як зазначають полярники, перший місяць дитинчата залишатимуться в гнізді: там їх будуть гріти, годувати та охороняти батьки.

До речі, як і в ситуації з висиджуванням яєць, пара пінгвінів робить це по черзі. Доки хтось один сидить на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а через кілька днів вони змінюються.

Зараз малята дуже смішні та незграбні, й замість звичного нам чорно-білого пір'я вкриті сірим пушком. Десь за місяць вони почнуть линяти й змінювати наряд, а також полишатимуть гнізда та збиратимуться в “ясла”. У цей час обоє батьків зможуть одночасно ходити в океан за крилем і продовжуватимуть годувати дітей.

Тільки після закінчення линьки пінгвінята (які на той час вже будуть розміром з батьків) вчитимуться плавати в океані й самостійно добувати собі їжу.

“Цікаво, що пінгвіни безпомилково знаходять в “яслах” своїх “нащадків” і діляться їжею лише з ними”, — відзначають науковці.

Сьогодні Українські полярники повідомили, що біля нашої станції рекордна висота снігового покриву за всю нинішню зимівку – 262 см! З першого грудня, тобто коли в Антарктиді почалося літо, сніжить майже постійно, і за прогнозами наших метеорологів висота покриву може ще збільшитися.

Звісно, така погода урізноманітнює життя не тільки полярників (бо треба добряче махати лопатою, щоб розчистити навіть основні ділянки), а їхніх головних сусідів – пінгвінів.

Ті гнізда, які розташовані на низовинах, повністю засипало снігом: з них стирчать тільки голови птахів, які продовжують висиджувати яйця.

А от тим пінгвінам, які встигли зайняти найкращі місця на узвишшях, пощастило більше. Їх запорошило лише частково.

Однак хвилюватися за засипаних не варто, запевняють науковці, адже вони до цього пристосовані. Ці тварини можуть самі “відкопати” гнізда, роблячи тілом “труби” в снігу. Крім того, вони дуже прудкі. Зокрема, щоб пересуватися глибоким снігом, не йдуть, а лягають і ковзають черевом, розвиваючи швидкість до 6 км/год!

Читайте також
Українські полярники показали, як пінгвіни ходять снідати до океану
Життя
Біля берегів Антарктиди виявили невідому науці істоту
Життя
Що знаходиться під льодом Антарктиди ?
Життя
Розкрита таємниця кривавого водоспаду
Життя
Український криголам «Ноосфера» досяг берегів Антарктиди
Світ
В Антарктиді українські полярники відкопують станцію «Академік Вернадський», яку завалило снігом
Світ