Посольство США вимагає припинити розслідування кримінального провадження за фактом ухилення солдата Шабуніна від військової служби
Посольство США в Україні 18 березня 2024 року поширило фотографію, зроблену в приміщенні посольства під час зустрічі сенатора Ліндсі Грема та Тимчасового повіреного в справах США в Україні Роберт Нідема з солдатом Шабуніним, який понад два роки фіктивно рахується на службі в ЗСУ та отримує солідне грошове забезпечення, хоча проживає в себе вдома й займається бізнесом.
Мета публікації цієї фотографії очевидна – посольство США вимагає від Офісу Президента України дати вказівку директору ДБР Сухачову припинити розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за фактом ухилення солдата Шабуніна від військової служби.
Щоправда, виникає кілька запитань:
1. Зі Збройних Сил України за різними оцінками дезертирували від 100 до 150 тисяч військовослужбовців. Чи збирається Тимчасовий повірений у справах США в Україні фотографуватись з усіма дезертирами, чи фотографії будуть робитись тільки з обраними, на кшталт солдата Шабуніна?
2. Чому на фотографії немає екс-голови НАЗК Новікова та заступника голови НАЗК Ситника, які забезпечували Шабуніна листами, адресованими командиру 207 окремого батальйону ТрО, про те, що ці високі достойники вимагають прикомандирувати солдата Шабуніна до НАЗК для проходження служби? Урешті-решт, вчинений ними злочин (зловживання службовим становищем, ч. 2 ст. 3 64 КК України) не менш тяжкий, ніж злочин, вчинений солдатом Шабуніним (ухилення військовослужбовця від військової служби, ч. 4 ст. 409 КК України)?
3. Яким чином в приміщенні посольства США опинився солдат Шабунін, якщо Дніпровський районний суд Києва зупинив розгляд кримінального провадження по обвинуваченню Шабуніна на тій підставі, що він мобілізований до ЗСУ, постійно перебуває на фронті й не може прибути до Києва для участі в судових засіданнях?
4. Хто буде повертати військовій частині гроші, незаконно виплачені солдату Шабуніну за, начебто, виконання ним обов’язків військової служби – сенатор Ліндсі Грем чи Тимчасовий повірений у справах США в Україні Роберт Нідем?