Чинна програма здешевлення блакитного палива для виробників соціальних товарів не вирішить загальної кризи в економіці.
Таку думку в інтерв'ю вітчизняному виданню "AgroPolit" висловив керівник Української аграрної асоціації Павло Коваль, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".
Він закликав громадськість пильно стежити за діями компаній-постачальників газу, котрі намагаються перерозподілити його через підконтрольні структури.
«Уже сьогодні ми почали викривати ганебні схеми фіктивного перерозподілу українськими компаніями видобутого блакитного палива. З точки зору бізнесу – це зрозуміло, адже ніхто не хоче втрачати прибутки, оскільки перекупивши цей відносно дешевий газ, його можна потім перепродати значно дорожче. На тепер найбільші об’єми пільгового газу отримують підприємства, які випікають хліб, хоча їм також цього газу повністю не вистачає. Однак, скажімо, молокопереробні підприємства отримують ще менше газу за хлібопекарів, з тих об'ємів, які потрапляють на біржу. Гадаю, об'єми продажів газу мають бути кращими, ніж ті, які зараз є на ринку», – заявив Павло Коваль.
Насамкінець керівник Української аграрної асоціації додав, що на тлі й так не найвищих обсягів блакитного палива, який продають виробникам на біржі за пільговими цінами, є цілі напрямки сільського господарства, котрі залишилися "за бортом", спричиняючи колапс низки галузей.
Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Зе-влада продала закордон рекордну кількість вітчизняного газу.