Джоко Відодо каже, що шкодує за криваве минуле країни, оскільки жертви вимагають справедливості.
Президент Індонезії висловив глибокий жаль з приводу грубих порушень прав людини під час бурхливого постколоніального минулого Індонезії, починаючи з масових убивств комуністів і їх прихильників у середині 1960-х років.
За даними деяких істориків і активістів, щонайменше півмільйона людей загинули в результаті насильства, яке почалося наприкінці 1965 року, коли військові почали чистку комуністів, які, за їхніми словами, планували переворот.
Мільйон чи більше людей було ув’язнено за підозрою в тому, що вони комуністи, під час репресій, а в 1967 році генерал Сухарто скинув президента Сукарно, лідера незалежності Індонезії, і продовжив правити найбільшою країною світу з мусульманським населенням протягом трьох десятиліть.
Відодо нещодавно отримав звіт від групи, яку він доручив минулого року розслідувати криваву історію Індонезії, пообіцявши зайнятися цією проблемою, коли він уперше прийшов до влади в 2014 році. Він назвав 11 інших інцидентів з порушенням прав людини, що охоплюють період між 1965 і 2003 роками, включаючи вбивства та викрадення студентів, у яких звинуватили служби безпеки під час протестів проти автократичного правління Сухарто наприкінці 1990-х років.
«Я як глава держави визнаю, що були грубі порушення прав людини, які мали місце в багатьох подіях», — сказав Відодо. — «І я дуже шкодую, що ці порушення мали місце».
Джокові сказав, що уряд намагатиметься відновити права жертв «справедливо та мудро, не заперечуючи судове рішення», хоча він не уточнив, яким чином.