Created with Sketch.

Природоохоронці домоглися створення заказника у Лубенській громаді

вчора, 13:41

Ініціативна громадськість підтримала пропозицію столичних екологів. Невдовзі на Полтавщині побільшає зон, що перебувають під опікою держави.

Відповідне рішення ухвалили присутні у сесійній залі депутати на позачерговій сесії Лубенської міської ради VIII скликання. Завдяки Київському еколого-культурному центру буде створено заказник «Лиса гора», передає медіаагенція «Останній Бастіон».

На вказаній однойменній місцевості у громаді виявлено сліди стародавнього поселення і рештки курганного могильника епох енеоліту й бронзового віку. Проте для природоохоронців лубенська Лиса гора важлива тим, що на ній ростуть червонокнижні рослини: ковила волосиста і шафран сітчастий, які там зараз ніяк практично не захищаються.

Допомогу столичним екологам надав місцевий поціновувач природи Ігор Пишний, який і звернувся до органу самоврядування із проханням влаштувати ландшафтний заказник. Адже досі місцеві угіддя перебували під пильним оком ласих до легкої наживи ділків і агромагнатів.

«Нарешті маємо чудову звістку. Депутати Лубенської міської ради підтримала нашу пропозицію щодо створення заказника, за що вдячні усім присутнім у сесійній залі. Сподіваємось, що за кілька місяців Лиса гора стане заказником, адже це — історичне місце сили, де росте шафран сітчастий», — прокоментували київські природоохоронці.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, що Дніпрові пороги — наша велич, наша затоплена пам'ять і слава наших пращурів-козаків. Унікальний ландшафт центральної України було принесено більшовиками у жертву індустріалізації.

Читайте також
Ворог проривається до адмінмежі Січеславщини — фронтовик ЗСУ
Війна
Прифронтове Запоріжжя отримало бібліотеку-бункер
Політика
Ракетно-дроновий терор РФ негативно вплинув на роботу портів Одещини
Війна
Пирятинські аграрії намагаються знищити пам'ятку доби Русі
Полтава
Проєкт «Україна Інкогніта» врятує старовинну італійську віллу на Вінниччині
Історія
На захід від Кременчука виявили ідеальний автобан
Полтава