В Україні створено Національну комісію з питань кримськотатарської мови, відповідне рішення увалили на засіданні Кабінету міністрів.
Про це повідомила віцепрем'єр-міністр і міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Чиновниця стверджує, що новосформований орган покликаний виконувати затверджену ще торік Стратегію розвитку кримськотатарської мови на наступне десятиліття, але яким чином, не уточнюється.
Власне сама пані Верещук і співголовуватиме у вказаній Національної комісії з питань кримськотатарської мови, куди також увійшли представники Меджлісу, мовознавці із наукових та освітніх установ.
Основним завданням названо "збереження кримськотатарської мови", яку ЮНЕСКО віднесло до числа мов, що потребують захисту, хоча це більше стосується тимчасово окупованого росіянами Криму, ніж України.
«Кримськотатарська – це мова одного з корінних народів України, який наразі зазнає утисків і репресій. Українська влада робить все, щоби захистити права кримських татар, їхню національну ідентичність. Утворена сьогодні комісія покликана сприяти збереженню національної культури, традицій, звичаїв та історичної пам'яті кримськотатарського народу. Разом із науковцями маємо популяризувати цю мову серед молоді, підіймати її престиж. Ми маємо зберегти нашу спільну національну пам'ять», – прокоментувала ситуацію очільниця Мінреінтеграції.
Хотілося б дізнатися, а з яких саме коштів під час оборони України проти російської агресії та на тлі обіцяної Зе-владою відновлення житла з інфраструктурою планується фінансова підтримка кримськотатарської мови, можливо всюдисущі корупціонери з Банкової залізуть у кишені волонтерів чи платників податків, котрі нині зводять кінці з кінцями.
Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що турецька міграційна служба з початку серпня 2022 року почала видачу довгострокових посвідок на проживання для киримли, визнавши за ними статус "співвітчизників із тюркським корінням".