Created with Sketch.

Програміст, завгосп, торговий агент, пенсіонер, хабарник, старий трансвестит – різноманітне життя одного з начальників УМВС Полтавщини

29.08.2017, 11:47

Сьогодні ми розглянемо майстер клас від Філенка Віктора Володимировича на тему «Як створити працюючий бізнес за стінами УМВС в Полтавській області на кошти українців».

Пройшло кілька тижнів з моменту публікації матеріалу про пана Філенка, який відомий у вузьких колах не тільки своєю гучною «підпільною» кличкою – «старий трансвестит», а й непомірною жагою до незаконного збагачення не лише за рахунок своїх колег, а й за рахунок самого відомства, де й понині працює пенсіонер Філенко Віктор Володимирович.

ІІ частина матеріалу.

І частину читайте: «Старий трансвестит» або «успіхи» реформи і технічного прогресу за стінами ГУ НП в Полтавській області

Преамбула

За минулі кілька тижнів у Полтаві пройшли щонайменше 3 затримання правоохоронців при отриманні хабаря. Коротенько нагадаємо про них:

- Перший випадок трапився 9 серпня з начальником і заступником 2 відділення поліції Полтави – Олександром Гавриленко та Павлом Педуном відповідно. Данні діячі настільки втратили відчуття самоповаги та здорового глузду, що власноруч їздили й здирали данину з підприємців у непомірно смішних розмірах (затримали їх після отримання 2,3 та 4-х тисяч гривень, але хлопці не цурались стригти й по 200 гривень з точки, що знаходилась на їх території);

- Другий випадок трапився 10 днів потому, 19 серпня, цього разу були затриманні поліцейський у компанії інспектора з благоустрою, які вийшли щоб віджати у нелегальних підприємців на ринку, котрий знаходиться вздовж вулиць Новобазарної, Шевченка та Чорновола данину.Цінник цього разу був менший: від 100 до 1000 гривень. Але варто зважати на кількість нелегальних торговельних точок на цих вулицях;

- А вже 20 серпня був затриманий патрульний інспектор поліції, цей випадок відрізняє те, що інспектор вимагав 5000 тисяч гривень хабаря від панянки, яку він спіймав п’яною за кермом і відпустив за кругленьку суму.

І здавалося б до чого тут останній епізод, але патрульні допомагають виконувати план, як ми бачимо, з другого випадку. Але в скрутні часи, як ми бачимо з першого випадку не цураються брудної роботи не те що заступники начальників відділку, а й самі начальники. То ж не варто гадати, що патрульний з третього випадку намагався отримати хабар виключно для себе. Хоча… можливо й останнє, адже варто зважати, що його затримало управління внутрішньої безпеки.І є думка, що управління внутрішньої безпеки в середині УМВС це така собі репресивна пухлина в репресивному органі. Адже починає вона працювати лише тоді, коли злагоджені й пов’язані павутиною корупції пересічні співробітники МВС грають за своїми правилами і забувають, що ділитися потрібно не лише з керівництвом...Та мова сьогодні не про них.

Як ви розумієте, згадані випадки пов’язує між собою не лише хабар як явище, ай наш герой, пан Філенко. Адже вовки здирали по 100 й 200 гривень не тільки заради власної наживи. В них була мета – виконати план, який в них горів під ногами. Але не встигли. План закрився й почались арешти. А як ми пам’ятаємо з минулої статті, «план розкриття злочинів» допомагає закривати саме Філенко.

Але сподіватись на арешт пана Філенка не варто. Віктор Володимирович вже «стара риба», яка плаває в цьому болоті не один рік і гарно розуміє як все працює. Настільки гарно, що бездоганно відточив всі схеми і змусив систему працювати не лише з ним, а й на нього.

Ще трохи про «план розкриття злочинів»

Минулого разу ми не вказували, що цінник для одного показника в плані коштує 100 доларів США. Непогана цифра, як для пересічного полтавця, зрештою сім’ї живуть й на менші кошти, а пан Філенко отримує цю суму лише за зміну однієї цифри в плані. І якщо у вас було питання, а як саме ця цифра змінюється, що цього ніхто не бачить, то відповідь дуже проста: один і той самий розкритий злочин дублюється у плані розкриття різними підрозділами. А інколи дублюється й не раз. Тобто затримали одного злочинця, але в статистиці він пройде як 2 різних, затриманих різними підрозділами й обидва ці підрозділи отримають «плюсик» у план розкриття. Тобто, хтось справді зробить свою роботу, а дехто просто відіжме 100 доларів з підприємців на ринку, чи з п’яниці за кермом та отримає той самий розкритий злочин.

Але як можна розкрити одну справу двічі? Тут теж все дуже просто, ви б і самі здогадались. Справу з самого початку кваліфікували за кількома статтями КК України і один підрозділ розкрив її за першою статтею, а другий за другою. Й вівці цілі, й вовки ситі, окрім підопічних самого Філенка, адже їм дісталась роль глядача, який нічого зробити не може, лише виконувати накази, наражаючи себе на статтю ККУ, а нагородою для нього стане лише можливість працювати на посаді й далі, інколи «під’їдаючи» невеликі дивіденди, що можуть перепасти від Філенка.

Ось тільки працюють його підопічні як прокляті. І тут без сарказму. Адже пенсіонер непогано орієнтується на сьогоднішньому ринку праці й знає де можна підзаробити, експлуатуючи людський й технічний ресурс управління інформаційно-аналітичного забезпечення УМВС в Полтавській області.

Розробка програмного забезпечення від індусів-правоохоронців

Що можна зробити, коли в тебе є штат з кріпаків, що непогано знаються в ІТ-сфері? Володіють мовами програмування та мають необхідну техніку для роботи? І їх навіть не потрібно мотивувати, вони ж кріпаки, дарма, що з погонами.

Правильно! відкрити невеличку ІТ-фірму і розробляти софт для компаній, але… кріпаки не зовсім твої, тому відкривати такі фірми доводиться десь на стороні, фіктивні, через них отримувати замовлення на розробку програмного забезпечення, а кожному зі співробітнику віддати по частині коду на аутсорс, потім зібрати все до купи та вилучити непогані кошти.

Абсолютно безкоштовно, жодних витрат. Точніше… за наш з вами рахунок, адже зарплатню працівникам поліції ніхто не скасовував.

Цього разу начальник управління інформаційно-аналітичного забезпечення навіть ділитися з керівництвом не стане, адже вони про цю діяльність Філенка навіть не здогадуються.

Точніше, керівництво не бажає цього знати, навіть не намагається вдатися в суть всього процесу, що відбувається всередині структури. Для керівництва головне – результат, а не сам процес. Важливо, щоб гроші йшли, байдуже звідки: нехай грабують підприємців, нехай крадуть газолін фурами, нехай вивозять глину хоч танкерами – байдуже. Начальники управлінь області зазвичай приходять на посаду тимчасово, хто з Одеси, хто з Києва, хто звідки, і мета одна – заробити. Адже час не безкінечний.

Таку думки поділяє й Філенко. Тому він підім’яв під себе ще одне досить цікаве джерело доходів – контроль закупки офісної й спецтехніки для поліції, а також її ремонт та модернізацію.

Є покупець – знайдеться й товар, чорні діри з офісною технікою

Важко навіть уявити кількість моніторів, ноутбуків, телефонів, комп’ютерів, принтерів, серверів та сотні різновидів спецтехніки, яка стоїть на балансі в УМВС Полтавської області. Зауважимо, що саме «стоїть на балансі», а не «знаходиться у стінах»…

І, звісно, за всім цим слідкує начальник управління інформаційно-аналітичного забезпечення Філенко Віктор Володимирович. Ремонт, обслуговування та закупівля цього добра проходить через нього і його підставні фірми. І кошти на це виділяються справно. Знову зауважимо, що тут мова йде не лише про збагачення через завищення ціни. Я гадаю, що всім відомо, що патрульні мають ремонтувати «Пріуси» за власний кошт в разі чого? Якщо ні, то пошукайте матеріали про це, зізнань колишніх патрульних вдосталь. Так само й тут. Доволі часто працівники мають купувати необхідне їм для роботи обладнання за власний кошт. Хоча здавалося б, на балансі в УМВС ця техніка є та й закупити не проблема… але пану Філенко краще закупити повітря під виглядом техніки у своїх підставних фірм, адже він теж прийшов сюди заробляти, як і його керівництво.

Такий собі виходить сірий кардинал, який пестливо нашіптує у вуха керівництву про відмінну роботу по плану розкриття злочинів, а руками підсовує на підпис контракти на закупівлю міфічної офісної техніки, її ремонт та обслуговування. І жодної відповідальності за це Філенко не несе, адже підписи на контрактах з фірмами-протеже, стоять не його, а якогось, для прикладу, «заробітчанина» Беха, який поїде заробляти далі, вже генералом, а пенсіонер залишиться нашіптувати вже новому начальнику УМВС в Полтавській області.

Гнап Нерушима 

Читайте також
Полтавцям від полтавців: земляки передали дрони воїнам 66-ї ОМБр
Полтава
Пирятинські аграрії намагаються знищити пам'ятку доби Русі
Полтава
Недоброчесна суддя-відкривачка Лариса Гольник не змогла обратися до ВККСУ
Полтава
На захід від Кременчука виявили ідеальний автобан
Полтава
Чергову лісосмугу зрубали на дрова у Полтавському районі
Полтава
Звільнення Тетяни Корост пішло на користь Котельві — жителі громади
Полтава