Created with Sketch.

Прокурор Стрелюк демонструє чудеса етики

вчора, 10:15

Справжній мовний обмундсмен від Зелемського

Керівник Кіровоградської обласної прокуратури Ян Стрелюк відмовляється публічно коментувати порушення Закону України «Про прокуратуру» та Кодексу професійної етики прокурора.

Про це повідомляє міжнародне детективне агенство Absolution.

Пан Стрелюк під час гри у футбол з підлеглими та колегами на території ДЮСШ-2 у Кропивницькому дозволив собі вживання ненормативної лексики.

Цей інцидент було зафіксовано на відео.

«Я, бл..дь, с..ка, (нерозбірливо) стою, а вони, бл..дь, п..дораси, стоять, ждуть. Ви що, г..ндони їб..нні, бл..дь, а? Я тебе (нерозбірливо) нах..й. Рома, ти будеш грати, їб..ний ти в рот? Що ти, с..ка, ледь ноги пересуваєш?»

Цими публічними висловлюваннями Ян Стрелюк порушив частину 4 статті 19 Закону України «Про прокуратуру», яка зобов’язує прокурора дотримуватися правил професійної етики, зокрема — не допускати поведінки, що дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури. У його діях також вбачаються ознаки адміністративного правопорушення — «дрібне хуліганство».

Нагадаємо, що очільник прокуратури Кіровоградської області Ян Стрелюк вирішив скористатися схемою іншого працівника прокуратури Дмитра Петровата закрив декларації у НАЗК.

Не встиг він прийти на Полтавщину, як відразу почав плідно працювати з експрокурором області Мироновим та його заступником Тараном, які відомі всьому загалу тим, що за пшонківських часів обклали регіон «прокурорськими податками».

Кримінальні справи, які надумано заводились протягом останніх років Пшонківськими корупціонерами Мироновим і Тараном за ухилення від сплати податків щодо найбільших підприємств та підприємців області, тепер перейшли до «чесного і порядного» прокурора Стрелюка.

Сам Стрелюк отримав за 2 місяці понад 1,6 млн доларів за «продані» податкові кримінальні справи (ухилення від сплати податків). Як не банально це звучить, про це говорять самі ж підприємці, з яких «збили» вказані суми грошей.

Із понад 100 кримінальних справ, порушених за ухилення від сплати аналогів, 20 направлено в суд.

Таким чином 90 справ Стрелюком продано. А це: приватне підприємство «Ручки-Агро», «Лан-Агро», Полтавська птахофабрика, Техвагонмаш, далі — Гадячгаз, Полтавський ГЗК, Єрестиківський ГЗК… 

Продаються за солідну винагороду не тільки податкові, а й інші справи, які щоденно моніторяться як самим Стрелюком, так і його помічниками. А ще здирання мільйонів з нафтогазових компаній.

Щоб зрозуміти, що за людина прокурор Кіровоградщини Ян Стрелюк, достатньо подивитися на його оточення

Донедавна в нього був перший заступник  Юрій Ковальов, котрий фігурував  у справі щодо хабарництва. 

6 червня 2024 року НАБУ провело обшук у справі щодо ймовірного хабарництва на робочому місці та вдома у прокурора. За попередньою версією, прокурор нібито вимагав 13,5 тис. доларів задля непритягнення людини до кримінальної відповідальності.  Щоправда підозру йому доки не оголосили. 

Так ось оцей Ковальов в 36-річному віці подавав позов до Харківського окружного адміністративного суду стосовно оформлення прокурорської пенсії за вислугою років.

Він просив про пенсію з розрахунку 90% від розміру заробітної плати. 

Юрій Ковальов посилається на статтю 50-1 закону «Про прокуратуру», згідно із якою прокурори мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку.

Відомо, що 36-річний прокурор почав працювати в органах прокуратури у 2011 році. За цією статтею пенсія нараховується за наявності на день звернення з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року вислуги років не менше – 20 років 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів та слідчих прокуратури не менше 10 років 6 місяців.

Після того, як ЗМІ оприлюднили інформацію про цю схему, Ковальов раптово відмовився від позову. 

Ковальов, який до 2024 року обіймав посаду першого заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури та пішов після скандалу через корупцію, задекларував 4,2 млн гривень готівкою.

Декларація охоплює самого Ковальова, його дружину Христину Ковальову (Сінькевич) та доньку Єву. Зареєстроване місце проживання сім’ї – Харків, але фактичне місце проживання  – Кропивницький.

Сім’я не володіє власною нерухомістю, але орендує квартиру площею 70,6 м² у Кропивницькому. Власницею  є Марія Буртин-Морозова. У декларації не вказано вартості оренди чи її умов, що ускладнює оцінку ринкової адекватності витрат на проживання. 

Ковальов володіє Toyota RAV4 Hybrid (2022), придбаного 13 жовтня 2022  за 1,65 млн грн. 

Його зарплатня у 2024 році склала 1,6 млн гривень. Ще він отримав 147 тис. гривень як страхові виплати.

Дружина експосадовця заробила 780 тис. гривень від продажу рухомого майна Олегу Гуськову та ще 10,32 тис. гривень соцвиплат.

Юрій Ковальов зберігав 40 тис. доларів, 100 тис. гривень готівкою та ще 300 тис. гривень мав у банку. Його дружина Христина Ковальова мала 1,08 млн гривень та 21 тис. доларів готівкою. 

Загальна сума готівкових заощаджень становить 2,68 млн грн і 61 тис. доларів (еквівалент приблизно 4,2 млн).

Ще один заступник керівника Кіровоградської обласної прокуратури Іса Танривердієв у 37 років отримає значну пенсію від держави та їздить на авто батька за заниженою вартістю.

Зареєстроване місце проживання Танривердієва — село Скотареве Черкаської області, але фактично він із сім’єю проживає в Кропивницькому.

Дружина посадовця Наджафова Гюнай Мамед кизи — громадянка Азербайджану. Прокурор має доньок — Бахар і Сафію.

Танривердієв задекларував лише дві земельні ділянки в селі Аджамка: площею 8,14 га, набуту у 2005 році за 61 тис. грн, та площею 1 га, набуту у 2022 році за 7,5 тис. грн (за останньою грошовою оцінкою).

Сім’я з 2018 року проживає в орендованій квартирі площею 48,5 м² у Кропивницькому, право користування якою набуте 16 січня 2018 року. Власницею квартири є Арзі Абдуллаєва. У декларації не вказано вартості оренди, що ускладнює оцінку витрат на житло.

Транспорт: автомобіль у користуванні

Танривердієв має право керування автомобілем Volkswagen Jetta (2016 року), придбаним у 2019 році за 50 тис. грн. Власником автомобіля є родич — Муса Танривердієв. Низька заявлена вартість автомобіля для моделі 2016 року виглядає сумнівною та потребує перевірки на відповідність ринковим цінам.

У родині офіційно заробляє лише прокурор. Він отримав 1,42 млн гривень заробітної плати в прокуратурі, а також 278 тис. гривень від Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Танривердієв задекларував 30 тис. доларів готівкою.

Прокурор народився у 1988 році в Кропивницькому. У 2010 році закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство», а у 2012 році — Національну академію прокуратури України.

Трудову діяльність розпочав у листопаді 2011 року з посади стажиста на посаді помічника прокурора Маловисківського району Кіровоградської області. Згодом обіймав посади прокурора та старшого прокурора прокуратури Маловисківського району, а з часом — начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби та начальника відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ обласної прокуратури.

З 22 січня 2024 року — заступник керівника Кіровоградської обласної прокуратури Яна Стрелюка.

Танривердієв допомагав Стрелюку у рейдерських схемах.

Подивіться, що відбувається на полях ПП «Агрофірма Перспектива» біля Новоандріївки, Кропивницького району — це виходить за всі можливі межі.

Як повідомили адвокати підприємства, серед білого дня на ділянку, де саме тривало збирання врожаю пшениці, прибуло з пів десятка поліцейських нарядів на чолі з начальником Новгородківського відділення Долинського відділу поліції ГУНП у Кіровоградській області Сергієм Юрійовичем Стешенком. Разом із ними — працівники ТЦК та старший дізнавач ГУ НПУ в Кіровоградській області, підполковник Віталій Володимирович Волошин.

Без попередження адвокатів фермерів вони припинили роботу комбайнів, почали описувати техніку та влаштували допити водіїв.

Як з’ясувалося, це був акт свавілля, спрямований на виконання наміру обласної прокуратури накласти арешт на майно ПП «Агрофірма Перспектива» в межах слідчих дій у справі № 404/6443/25. Цю справу особисто контролюють начальник Кіровоградської обласної прокуратури Ян Стрелюк, його заступник Іса Муса Танривердієв та начальник ГУ НПУ в Кіровоградській області Андрій Дуброва.

За словами сторони захисту, поліцейські діяли зухвало: не представлялися, тривалий час не показували службових посвідчень, не викликали адвокатів і не надали жодних документів, які б пояснювали чи обґрунтовували їхні дії. Ба більше, не було складено обов’язкового в таких випадках процесуального протоколу, який має фіксувати всі обставини інциденту.

Подібні дії силовиків є неприпустимими в правовій державі, оскільки вони цілковито суперечать закону. Тим паче, що лише кілька днів тому Фортечний районний суд Кропивницького (суддя Євген Завгородній) чітко й аргументовано відмовив у задоволенні клопотання слідчих органів про арешт майна ПП.

Заступник керівника Кіровоградської обласної прокуратури Олена Нестерова зберігає 70 тис. доларів готівкою.

Нестерова зареєстрована та проживає в Кропивницькому, тоді як її чоловік зареєстрований у селищі Вільшанка. Декларація охоплює саму Нестерову, її чоловіка Володимира Нестерова та сина Макара.

Чоловік прокурорки з 2004 року володіє будинком у місті (92,6 м²). Вартість будинку не вказана, що ускладнює оцінку його ринкової цінності. Також він має земельну ділянку під ним (423 м²).

У прокурорки є земельна ділянка площею 1,54 га у Вільшанці, набута у 2011 році. У селі є й будинок чоловіка площею 58,63 м², набутий у 2019 році за низькою вартістю — 49,5 тис. гривень.

Нестеров має право оренди 4,84 га у Вільшанці з 2014 року; власницею цієї ділянки є громадянка Людмила Сало.

Він володіє Opel Insignia Sports Tourer (2013 року), придбаним у 2018 році за 200 тис. гривень, та Volkswagen Golf (2006 року), придбаним у 2022 році за 169 тис. гривень.

Заробітна плата Нестерової від Кіровоградської обласної прокуратури склала 1,63 млн гривень. Також вона отримала 398 тис. гривень пенсії. Чоловік дохід не вказав.

Сім’я задекларувала 70 тис. доларів готівкою та 450 тис. гривень у банку.

Нагадаємо, що Нестерова народилася у 1974 році в смт Фрунзівка Одеської області. У 1999 році закінчила Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого.

Трудову діяльність розпочала у 1999 році на посаді помічника-стажистки прокурора Вільшанського району Кіровоградської області, поступово обіймаючи посади помічниці та старшої помічниці прокурора Вільшанського району; старшої прокурорки прокуратури Кіровоградської області з питань захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері; заступниці прокурора м. Кіровограда.

З вересня 2020 року — заступниця керівника Кіровоградської обласної прокуратури.

Тепер зрозуміло, чому Стрелюк приховав свою декларацію від сторонніх очей...

Звертаємо увагу керівника Офісу Генерального прокурора Романа Кравченка на кримінальні таланти його підлеглого.

Читайте також
Дружина прокурора Стрелюка просуває російські наративи в соцмережах
Політика
КДКП звільнила прокурора Олега Гунька
Політика
Прокурорська ганьба на Дніпропетровщині
Опінії
Феміда на Bentley
Політика
Від «прокурора-чупакабри» до «золотих посад»
Полтава
Генпрокурор скасував порядок добору кандидатів до кадрового резерву прокуратури: що далі?
Політика