Боротьба з інформаційною пропагандою минулого відбувається в усіх країнах світу… Не виняток і США…
Американці, які вважають себе нащадками корінних народів, розпочали справжню інформаційну війну проти «славетного» минулого її колонізаторів, зокрема Христофора Колумба. Обвинувачений у різноманітних злочинах, від работоргівлі до геноциду корінних народів, Христофор Колумб втратив прихильність багатьох жителів США.
У 1977 році, всього через п'ять років після того, як День Колумба, що відзначається 14 жовтня, став національним святом американців, учасники Міжнародної конференції Організації Об'єднаних Націй з дискримінації щодо корінного населення в Північній і Південній Америці запропонували День корінних народів у якості заміни.
У 1990 році Південна Дакота — перший штат, який відмовився від Дня Колумба на користь свята корінних американців, а у 1992 році прогресивне місто Берклі, штат Каліфорнія, вперше відзначило День корінних народів на знак протесту проти святкування 500-ліття прибуття Колумба до Нового Світу.
Тепер 14 штатів і понад 130 американських міст або повністю відмовилися від Дня Колумба, або відзначають День корінних народів у другий понеділок жовтня. Гаваї називають це Днем першовідкривачів і вшановують полінезійських першовідкривачів Гаваїв.
Державний механізм довгий час нав’язував ідеалізовану постать Христофора Колумба. У дитинстві багато американців дізнавалися про корінні народи тільки у школі. Уроки історії зазвичай орієнтувалися на європейський світогляд, який сприймав колонізацію Америки, як шляхетне відкриття.
Підсилення самосвідомості серед нащадків корінних американців дозволило поглянути на історію з дещо іншого ракурсу, внаслідок чого і з’явився День корінних народів, який відзначається на противагу попередній пропаганді.