Місцева поліція відкрила п’ять проваджень на ексочільника ОДА Резніченка за розкрадання гуманітарки та зерна під час війни
За результатами виїзного засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради відкрито низку кримінальних проваджень щодо зловживань з боку екскерівництва Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка.
Про це пишуть «Наші гроші».
Кримінальне провадження 12023040000000141 відкрито за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ОВА, які отримали 11,5 тис. ноутбуків та надалі розпорядилися ними на власний розсуд (ч. 2 ст. 364 КК).
Кримінальне провадження 12023040000000142 відкрито за фактом зловживання службовим становищем колишнім начальником Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком. Слідчі вважають, що він з корисливих мотивів видав розпорядження № 36/0/527-22 від 10.03.2022 та №46/0/527-22 від 15.03.2022 про примусове відчуження зерна пшениці у суб’єктів господарювання та його подальшу передачу на зберігання до ТОВ «ДМК Дніпромлин», що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК).
Кримінальне провадження 12023040000000143 відкрито за фактом внесення посадовими особами Дніпропетровської ОВА інформації до системи «Шлях» щодо 1369 осіб, з яких скористалися можливістю виїхати за кордон 725 осіб, 100 особам відмовили в перетині державного кордону працівники прикордонної служби та з яких 53 особи не повернулися на територію України (ч. 3 ст. 332 КК).
Кримінальне провадження 12023040000000144 відкрито за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Дніпропетровської обласної адміністрації, які отримали 700 бронежилетів і розпорядились ними на власний розсуд (ч. 2 ст. 364 КК України).
Кримінальне провадження 12023040000000145 відкрито за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Дніпропетровської обласної адміністрації, які, в якості гуманітарної допомоги, отримали автомобіль Toyota Land Cruiser 200 та Toyota Hilux. Їх було взято на облік та надалі використано не за призначенням (ч. 2 ст. 364 КК).
Всі кримінальні провадження відкрито 10 лютого, на наступний день після засідання ТСК.
Відомості в реєстр внесено слідчими Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській області. Його з 2020 року очолює Анатолій Щадило. Він очолює місцеву поліцію весь час, поки керівником обладміністрації був Валентин Резніченко, якого парламентарі й підозрюють в участі у розкраданнях.
11 лютого про результати роботи ТСК повідомив народний депутат Сергій Козир:
"Тимчасова слідча комісія повернулась на Дніпропетровщину, щоб зробити остаточні висновки та дати оцінку роботи посадовців та правоохоронних органів після нашого останнього візиту",- зазначив Козир.
Окремо у комісії звернули увагу на роботу правоохоронних органів, яких не дуже цікавить діяльність військової адміністрації, та які приховали від Комісії провадження проти «Дніпромлина» під час першого виїзного засідання.
Тож, за результатами повторного засідання, ми звернулись до поліції, прокуратури та СБУ Дніпропетровської області щодо проведення необхідних слідчих дій та надання всій запитуванної інформації членам ТСК до березня.
"А вже в березні ми розглянемо результати їх роботи разом з їх безпосередніми керівниками", - зазначив Сергій Козир
Нагадаємо, що 26 грудня НАБУ проводило обшуки у Дніпрі щодо діяльності Яни Хланти, яка пов’язана з головою Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком. Її фірма "Будінвест інжиніринг" лише під час повномасштабного вторгнення рф отримала 1,5 млрд гривень на ремонт доріг в області.
Детективи НАБУ провели обшук також у робочому кабінеті Валентина Резніченка та у низці профільних департаментів Дніпропетровської ОВА.
Слідчі дії проводилися за низкою інших адрес, які фігурують у цій кримінальній справі, розпочатій за статтями "зловживання владою або службовим становищем", та "легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом".
Крім того, НАБУ проводило обшуки у координатора «Великого крадівництва» з офісу президента Юрія Голика.
"Будінвест інжиніринг" почав заробляти на підрядах у Дніпропетровській області в 2017 році, коли обладміністрацію вперше очолив Резніченко.
За даними системи Spending, пік заробітків на ремонтах доріг припав на 2021-2022 роки, коли Резніченко вдруге очолив ОДА, а його радник Юрій Голик став консультантом "Великого будівництва".
2 листопада, після початку повномасштабного вторгнення московії компанія тренерки та близької подруги голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка Яни Хланти отримала 1,5 млрд грн на ремонт і експлуатацію доріг у регіоні.
9 листопада Хланта вийшла зі складу засновників, зараз основним власником фірми є Павло Чухно. Це віцепрезидент спортклубу "Прометей". Президентом клубу є давній знайомий Резніченка Володимир Дубинський. Він та його брат Леонід розшукуються у США за шахрайство.
14 листопада Володимир Зеленський взяв Валентина Резніченка у свою делегацію для публічного візиту у деокупований Херсон. Того ж дня "Укравтодор" перерахував "Будінвест інжинірингу" 60 млн грн, а через тиждень облдержадміністрація також перерахувала 22 млн грн.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Володимир Оманський продовжує заявляти про "подолання корупції" в Україні.
Ця його заява пролунала у виступі на Bloomberg New Economy Forum, де світові лідери цьогоріч обговорюють теми війни в Україні, загрози продовольчої кризи, тотальну інфляцію.
Одним із факторів, що сприяв зниженню цього показника, Оманський назвав від'їзд з країни через бойові дії багатьох корупціонерів.
Щоправда, виїхали вони, за словами Оманського, разом із вкраденими грошима.
Пізніше Володимир Оманський заявив про подолання глибинної корупції в Україні на Мюнхенській безпековій конференції.
Звертаючись до учасників заходу, Оманський висловив переконання, що нині глибинної корупції в Україні немає.
"Ця війна багато вимила. Багато хто втік із нашої держави, якщо говорити відверто. Багато хто залишився з окупантами з власної волі. Й такої інформації дуже багато. Наше суспільство повоєнне не пробачить якихось корупційних кроків, і тому я впевнений, що ми це (корупцію. - Ред.) поборемо", - сказав Володимир Оманський.