Кругова порука в дії.
Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт, яким від НАБУ будуть рятувати наближених до президента осіб.
Як це все діятиме на практиці?
Наприклад, якщо керівник Офісу президента або його заступники типу Татарова попадуться на корупції, а предмет злочину буде меншим від 1 млн грн, то ці справи розслідуватиме не НАБУ, а ДБР.
Так, у законопроєкті є норми, які змінюють підслідність Державного бюро розслідувань. Згідно з ними, якщо кримінальне правопорушення вчинив керівник або заступник керівника “постійного допоміжного органу, утвореного Президентом України” (простіше кажучи, Офісу Президента), то його розслідує саме ДБР.
Депутати також хочуть виключити з переліку осіб, які займають особливо відповідальне становище, радників і помічників президента, прем’єр-міністра і голови Верховної Ради (привіт Разумкову-РЕД).
Для цих осіб, на цей час, Кримінальний кодекс встановлює більш суворе покарання, зокрема, за отримання чи надання неправомірної вигоди.
Якщо зараз за отримання неправомірної вигоди така особа може отримати ув’язнення від 8 до 12 років, то у разі ухвалення цього законопроєкту, за відсутності інших кваліфікуючих ознак, буде передбачене значно м’якше покарання — штраф, кількамісячний арешт або позбавлення волі від 2 до 4 років.
Для довідки зазначимо, що в сучасній Україні, відповідно до Основного закону, депутати ВР є чимало обов'язків, вони своїми рішеннями, наділили себе всіма мислимими і немислимими привілеями, але у них поза межами Ради немає жодних конституційних прав. Хто раптом не вірить нам на слово читайте IV розділ Конституції.
Так працює система, яка одночасно дає слугам народним (та чиновницькій братії теж) безчисленні привілеї, але не дає прав. Все для того, щоб потім виборці раптом не стали вимагати від свого депутата конкретних дій в інтересах народу.