Новий очільник Сакартвело Кавелашвілі підписав низку законів, зокрема щодо заборони масок і піротехніки на мітингах
Президент Грузії Михеїл Кавелашвілі, легітимність якого не визнає п’ятий президент Зурабішвілі, опозиція та деякі міжнародні партнери, підписав низку спірних законодавчих ініціатив, ухвалених парламентом 13 грудня.
Про це інформує Ехо Кавказу.
Зміни, які набрали чинності з 30 грудня, запроваджують суворі обмеження під час проведення акцій протесту. Законодавство забороняє закривати обличчя учасників мітингів та використовувати піротехніку, а також містить інші заходи, які правозахисники охарактеризували як «репресивні» та «недемократичні».
Зокрема, за закриття обличчя або використання піротехнічних засобів під час протестів передбачений штраф у розмірі 2000 ларі.
Штраф у 1000 ларі та позбавлення водійських прав на один рік чекає на тих, хто організує перекриття доріг.
Несанкціоноване розміщення протестних трафаретів/написів/плакатів, що псують зовнішнє обличчя міста, каратиметься штрафом у розмірі 1000 ларі; повторне порушення - 2000 і 3000 ларі відповідно.
Незаконне носіння форми, «встановленої в системі МВС», або «атрибутики, схожої з нею», - штраф 2000 ларі;
У разі перекриття дороги, якщо поліція вважатиме, що для цього було недостатньо демонстрантів, штраф за участь збільшено з 500 до 5000 ларі, а за «організацію» - з 5000 до 15 000 ларі.
Серед інших нововведень — зміни до закону про державну охорону, що позбавляють Зурабішвілі державної охорони, а також зміни до законодавства про службу в поліції, які спрощують процедуру прийому на роботу для окремих категорій співробітників МВС
Документи Кавелашвілі підписав 29 грудня, у день своєї інавгурації. Саломе Зурабішвілі не підписала ці закони та не наклала на них вето.
Нагадаємо, що 16 січня 2014 року у відповідь на масові протести українців 190 регіоналів, 32 комуністи та 18 позафракційних нардепів встановили диктатуру в Україні.
Тоді нардепи проголосували за низку так званих «законів 16 січня», які суттєво обмежили права та свободи громадян. Це була спроба режиму на чолі із зрадником Віктором Януковичем та «регіоналами» втілити російські диктаторські практики.
На засіданні Верховної Ради 16 січня 2014 року головуючий віце-спікер Ігор Калєтнік ухвалив рішення голосувати підняттям рук після того, як під час розгляду поправок до Кримінального кодексу щодо можливості заочного кримінального провадження, більшості не вистачило голосів.
За словами Калєтніка, опозиціонери «заважали голосувати» і тому Рада перейшла у «ручний режим». Згодом голова лічильної комісії, регіонал та зрадник Володимир Олійник підтвердив, що не рахував підняті руки під час голосування.
«Диктаторські закони» передбачали розширення можливості влади для покарання протестувальників, визнавали громадянське суспільство «екстремістами» та «іноземними агентами» тощо.