Created with Sketch.

Репортажі з-за Кобищанських парканів: Харрасмент

17.04.2018, 07:06

Зірковий продюсер і батько п’ятьох дітей Харві Ванштейн з дівчатками Ешлі Джад, Роуз Макгоун, Анджеліною Джолі і Гвінет Пелтроу, оскароносець Дастін Хоффман з малолітньою письменницею Анною Грем Хантер, Кевін Спейсі з хлопчиками Ентоні Реппом та Гаррі Дрейфуссом, один з десяти найбільш високооплачуваних акторів Голівуду Джон Траволта з хлопчиком-масажистом, традиційний ватяний Слуцький з Катериною Котрікадзе та Дарією Жук, алюмінієвий Дерипаска з Рибкою…

Репортаж четвертий: Харрасмент. 13+

І нєсть їм числа. Бог поки що милував українські і, зокрема, полтавські терени на образливий розголос – у нас, на Кобищанах, як і раніше, сексу нема. Принаймні, на переглянутих сайтах.

Хтось з колег-блогерів розкопав вельми цікаву інформацію щодо того, як «воно» у людей. Нібито ще якихось півстоліття тому одне з австралійських племен впритул не бачило зв’язку між любощами у затінку під «чорним хлопчиком» (так мешканці австралійських саван називають місцевий рослинний ендемік ксанторею) і неминучою, рівно через дев’ять місяців, з’явою на білий світ ще одного симпатичного аборигенчика чи такої ж гарненької аборигеночки. І за кенгуру в період їхнього гону наївні муррі та япи спостерігали байдуже: ти диви, як гарно торбинчасті граються.

Хто зна, чи з’ясували нарешті малописьменні аборигени Австралії, що воно у тих ігрищах причина, а що – наслідок, але ми – про своє. То так, у переважній більшості випадків у момент реалізації основного інстинкту нам не до філософського підґрунтя причинно-наслідкових зв’язків. Згадайте долі Шевченкової Ганни-наймички з наслідком-Марком чи Лесиної Мавки з Лукашем, хоч у останніх двох до наслідків діло так і не дійшло. З діаметрально протилежних міркувань.

До слова, кого з нас – цнотливих за віком десятикласників середньої школи – свого часу не вразило лесине-мавчине (справді, не-людське!) «Я в серці маю те, що не вмирає!»?! Це вже з роками, натішившись жертовним героїзмом прекрасної лісовички, автор зловив себе на недоладному – а Килина?! Чим завинила і перед ким та ідеальна для Лукашевої матері невістка – оте метке, гарне дівча, котрого віддали за меркантильного у підсумку Лукаша? Чому ми її усі поголовно, услід за вчителькою української літератури, аж якось мимохідь, так окривдливо ображаємо? Мавці онде пам’ятник звели посеред лісу… Перечитайте «Пісню» і посумуйте разом з нами. За Килиною, яку зробили егоїсткою, хитрою і підступною неробою непереборні житейські обставини. Пожили б за чоловіком, котрий тільки у ліс і дивиться… Скільки вовка не годуй.

Лукашева, Мавчина і Килинина долі згадані нами винятково у якості гарної і переконливої антитези до теми домагання, бо лісовичка і Килина не потребували домагань.

Винятком є хіба що ситуація, коли усією емоційною красою солодкої миті гріхопадіння жертвують заради шлюбу за розрахунком. Цікава деталь: якщо місцеве наше фольклорне дівча вистояло, не купилося на дідуганові хатку, сіножатку, ставок, млинок і вишневенький садок, то, подивіться, чим все закінчилося у сусідських Анни Аркадіївни та Олексія Олександровича Карєніних!

Одначе, до харрасменту. У пошуках його слідів на наших кутках потрібно, нам здається, враховувати низку обставин. Хіба не позначилася на уявленнях про «домагання» гостра нестача яньського начала (янь – мужське, інь – дівчаче за Конфуцієм) після громадянської і обох світових воєн, політичних чисток і повального захоплення алкоголем? А війни, чистки і алкоголь вибивають кращих.

То івановським десятьом пісенним («Сегодня праздник у девчат. Сегодня будут танцы. И щеки девушек горят…») ткалям дуже поталанило, що їх «за статистикою» харрасмили дев’ятеро парубків. Посмикали б дівчата свої хустинки сьогодні, стіну підпираючи! Адже, вичитали, що на постсовковому слов’янському просторі (про Схід, де, за товаришем Суховим, все набагато тонкіше, не йдеться) ситуація наразі мало не катастрофічна: насправді на десятьох благополучних леді фертильного віку добре, якщо п’ятеро джентльменів знайдеться. Таких, щоб ще трималися купи, знали правильну відповідь на запитання «ти мене поважаєш?» і були хоч би трохи доглянуті. Вміння мужчини зав’язати краватку, відрізнити Пер Гюнта від Лускунчика і замінити запобіжник в лічильнику належить до фантастичних сутностей другого пришестя. «Яка ж ви, Галю, й балувана!», – нарікають товарки, котрі ще від більшовицького перевороту перебувають у стані безперервної туги за яньським поглядом і ласкою… Тому страдницька прекрасна половина депресивних мікрорайонів, зникаючих сіл і робітничих селищ під колишніми цукроварнями нічого поганого не набачає в специфічних знаках чоловічої уваги – у цих колах і контакт чоловічої долоні з жіночою паністраточкою однозначно є цінністю. Треба ловити хоч те, що є – у тих запаскуджених краях на замордовану роботою й умовами виживання «молодицю» після тридцяти можуть вже й не глянути.

Ще заувага, яка теж певним чином пояснює ставлення нашого соціуму до виявів amourvulgaire. І привнесене імперією на наші козацькі вольниці чиношанування, і кріпосництво з його «правом першої ночі», і перебування упродовж семи десятиліть в атмосфері партійно-совіцької безкарності сформували і на Кобищанах тип такого собі бажаного, нехай і розпусного, мачо. І не лише нічні завсідниці з «Робін Гуда» мріють заскочити в ліжко до зіркового артиста, багатенького банкіра чи «Васі з міністерства». Як запевнила автора колега із місцевих журналістських кіл, «випадково» опинитися під пустотливою п’ятірнею обранця долі – неабияка честь не лише для громадянок із заниженою соціальною самооцінкою. І по сповнених доброзичливо-грайливої, невинної хитрості очах колеги було видно – щось вона знає.

Цивілізовану людину, леді з джентльменом і нашу пані з нашим паном від проміскуїтету бабуїнської зграї відділяють мільйони років, з користю витрачені нащадками неандертальців на пошук і опанування протоколами загравання, вигравання очима, пускання бісиків, приставання, залицяння, освідчення, причарування, домагання, по-їхньому – харрасментом.

Тож бабуїнам порадимо. Якщо вже так приспічить, що буде несила справитися з надлишком тестостерону, не хапайте обраницю за все відстобурчене відразу, почніть з букетика пролісків, вірша Сосюри «Так ніхто не кохав» і якогось стразика на першораз. Можливо, все так звабливо відстовбурчене нададуть вам добровільно.

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
Українські прокурори кличуть кума путіна на особисту зустріч
Опінії
Продовжую розповідати про сімейний бізнес директора НАБУ Семена Кривоноса
Опінії
Битва криголамів та Україна
Опінії
Кремль має намір оголосити про свою перемогу над Україною
Опінії
Чи відбудуться перемовини між Іраном і США?
Опінії
Феномен Трампа: гольф замість кризи
Опінії