Created with Sketch.

Репортажі з-за Кобищанських парканів: мер собі не зраджує - скуповує

01.08.2018, 04:13

Репортаж 28: мер собі не зраджує - скуповує


Поступово стихають істерична крикнява на Нікольській вулиці у Москві і недвозначні зойки Наташ у березняках на просторах Вялікой Раші – ЧМ-2018, як і все минаюче у цьому світі, не поспіхом потопає у скаламучених фанатами хвилях Неви, Москви-ріки, Волги, Ісеті, Казанки, Дону, Інсар і Лети під ностальгічні акорди «Такого Мундіалю давно не помнят здєшніє мєста…».

Комунальні служби збирають розкидані навсібіч кокошники, недоїдки гамбургерів і шапки-вушанки. Поліціянти нарешті можуть застосовувати мат і гумові кийки за призначенням в усіх одинадцяти «потьомкінських» містах з обома столицями включно, де упродовж місяця у них були зв'язані руки категоричним наказом вдавати із себе матінок Терез. Відповідальні особи за дострокове зведення стадіону у Волгограді чухають потилиці, спостерігаючи, як злива зносить залишки гравію від підмурівку спортивного красеня. Не факт, що усім потилицям вдасться зберегти прописку на дурних головах. В «Однокласниках» створена група «Чотири президенти – одна парасолька». Чиновний люд у міських думах сушить мізки у пошуках бюджетного рядка, до якого можна було б доточити астрономічні витрати на утримання неліквідної мегалітичної архітектури. Скрізь палять світлини з Домагоєм.

Це – російська постмундіальна дійсність. Сіра як парсуна місцевого президента без дози ботоксу. Нудна як скрип воріт ізолятора.

Наша кобищанська проблема не настільки критична, хоча й пов'язана спільною з мундіалем темою – футболом.

Власником стадіону «Ворскла» імені О. Бутовського, на якому проводить домашні матчі однойменна команда вищої ліги, є Полтавська міськрада. От міськрада формально й вклепалася – зав'язла як пес у тинові!

Третє місце нашої «Ворскли» у минулорічній першості вивело її на європейські терени. Ніякому Васі Сачку з ніякими хлопцями принаймні шість разів доведеться офіційно потягатися з представниками четвертого кошика Ліги Європи. За епітет просимо пана Василя та панів з команди не ображатися – він не наш, а фахівців та навколофутбольної громадськості. Бо те, у що пани грали з «Олімпіком» минулої неділі, футболом не називається. Якщо не станеться якоїсь несподіванки на кшталт фіаско з грандами на ЧМ-2018 і карта ляже до «Ворскли» козирем, а Костянтин Валентинович Жеваго понишпорить по засіках та знайде заборговані «Ворсклі» грошенята, то уболівальницький кобищанський загал зможе на власні очі побачити когось з лігоєвропейського «цвіту»: «Аталанту», «Марсель», «Арсенал», «Фенербахче», «Лаціо», «Челсі». Місцеві фанати в обох православних церквах вимолюють у суперники «Шерифа», «Стяуа», «Андерлехт», «Динамо» (Загреб), «АПОЕЛ» та «Олімпіакос». Вважається, що Василеві хлопці навіть «за безплатно» порвуть останніх як далматинець (ви ж натяк зрозуміли на Адріатичне узбережжя? Хорватія!) клишоногого (так-так, правильно!).

Хоча про «безплатно» не йдеться – Василь Вікторович з четвертим окладом з-поміж тренерів УПЛ у $15 тисяч (397,5 тис. грн) на місяць поступається лише Фонсеці, Хацкевичу та Вернидубу (щоправда, є кому й позаздрити – свого часу Микола Павлов у «Ворсклі» отримував$50 тисяч, а Пауло Фонсека у «Шахтарі» наразі отримує щомісяця у 22 рази більше за Василя Вікторовича). Та й Василеві хлопці розписуються за платню трохи більшу, ніж комбайнери на жнивах.

Перепрошуємо за здійнятий у кобищанських душах заздрісний шал, сьогодні ми про інше. Наш стадіон належить до 2-ї категорії і за Регламентом УЄФА проводити матчі Ліги Європи в Полтаві не можна. Щоб вийти на необхідну 4-ту категорію на «Ворсклі» слід замінити освітлення, встановити турнікети, до сотні збільшити кількість VIP-місць, значно розширити робочі місця для журналістів і фотографів, облаштувати дві телестудії. Всього «косметика», яку необхідно завершити до 20 вересня, тягне на 15 млн грн. Можемо поспівчувати традиційно далекому від футболу олігарху-нардепу, власнику «Ворскли» Костянтину Валентиновичу, котрому важкувато від серця відірвати 400-500 тис. євро. Власник стадіону – міськрада - «кинула» 2,5 млн, область – 2,5 млн. Щоправда, гривень. Атож, попри запевнення чиновних «ворсклян», лігоєвропейська феєрія за участю полтавців може відбутися й у Львові.

Оця розкладка яскраво демонструє недолугість організації українського футбольного господарства. Команди існують самі по собі, сірою грою навіки відбивши у вболівальників охоту на неї дивитися, олігархи ставляться до своїх команд як до обридлих іграшок, обласна чи міська комунальна власність не в змозі утримувати совкові залізобетонні одоробала і якби не вояжі Винників та Монатіків з попсою, хоч розбирай ті спортивні комплекси. Нормальний батько сина на стадіон не поведе: за порожніх трибун акустика «колізеїв» робить навколишній простір ворожою для психіки української дитини – над газоном стоїть такий чужомовний тренерський, фанатський і командний мат, що вуха не в'януть, а відпадають.

А от наш мер – вже виграв! У каламуті міськрадівських розбірок Олександр Федорович під шумок, за наші з вами, кобищанці, податки розжився на 144 голоси!

− Аби команда виграла, треба щоби працював увесь апарат футбольного клубу «Ворскла». Мені хотілося подякувати техперсоналу клубу за активну участь. Я поставлю питання перед депутатами, щоби всі без виключення працівники клубу отримали по 10 тис. грн. (збережена лексика неписьменного – авт.).

Що полтавський мер інколи буває неадекватним, ми вже писали. Згадайте його вульгарний підлітковий пасаж перед очманілим з несподіванки депутатським корпусом щодо особистого задоволення від сексуального контакту неприродним способом! Наразі ним руба поставлене питання про перейменування посади міського очільника – пан Олександр Перший волів би стати Їхньою Королівською Величністю: «—Короля прикрашає свита. Якщо в мене щось виходить, то це заслуга і міськвиконкому». Не хилий замах на конституційний лад, прикрашений ви наш!

Депутатська комісія з питань культури, освіти та спорту обурилася роздачою бюджетних коштів Їхньою Величністю – у приватного клубу є небідний спонсор-олігарх! Але оскільки сесію міськради проігнорували опозиціонери, рядок у програмі «Турбота» про 1,44 млн грн. (10,0 тис. х 144 чол.) не був вилучений і на радість бронзової обслуги набрав чинності.

Радості працьовитих людей ми теж радіємо. Сумуємо з іншої, загальноміської, біди.

Ідея – Дмитро Демиденко

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
В Україні потрібно створити енергетичну прокуратуру
Опінії
Ростов не гумовий, доморощений Зе-узурпатор має пам'ятати про це
Опінії
11 грудня ВАКС продовжить розгляд корупційної справи Ольги Стефанішиної
Опінії
Гетманцев проти ветеранів
Опінії
За перше півріччя Україні народилося втричі менше ніж померло
Опінії
10 днів Офіс Генпрокурора очолює самопроголошений в.о. генерального прокурора Олексій Хоменко
Опінії