Created with Sketch.

Ресурси Полтавщини: хто і як грабує народ

12.09.2018, 14:07

На Полтавщині мешканці Кременчуцького району протестують проти будівництва «Біланівського гірничо-збагачувального комбінату». А жителі Миргородського району побоюються екологічної катастрофи. Там розпочали буріння свердловини. 

Хто і як грабує ресурси Полтавщини – йшлося у програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK, гостями якої стали полтавці – громадський діяч Геннадій Сікалов та депутат Миргородської райради Тетяна Ситник.

Зокрема, Геннадій Сікалов розповів, що на Біланівському гірничо-збагачувальному комбінаті юристи виявили безліч порушень, починаючи від проблем із спецдозволами.

«На мій погляд, дозволи отримували шахрайським шляхом, використовуючи Полтавську обласну раду», – коментує Геннадій Сікалов.

А ще одне з головних – це питання екології. Адже Біланівський ГЗК територіально межує з Кременчуцьким родовищем уранових руд.

«Збіднені уранові руди є на території Миргородського, Лохвицького районів. Чому їх немає в кадастрі, немає в реєстрі? Я хочу нагадати, що за радянських часів, все, що мало стосунок до радіоактивних матеріалів, було загрифовано. І на сьогоднішній день грифи не знято з цих матеріалів», – зазначає Геннадій Сікалов.

Є пряма загроза, що уран і цезій потраплять у підземні горизонти, від чого постраждає місцеве населення. Тим паче, що на тій території і так немає якісної питної води в людей.

«Минулого року ми надіслали безліч звернень до Державної служби геології та надр. В результаті спільних засідань міжвідомчої комісії спеціальні дозволи на користування двома родовищами були зупинені. Згодом, якимось дивним шляхом, я вважаю, корупційним, рішення скасували і Жеваго знову зайнявся грабунком», – розповідає полтавець.

Звернення ж із проблемами до органів влади області є безглуздими, говорить Геннадій Сікалов.

Аналогічно органи влади підтримують інтереси олігархів, а не місцевих жителів, і у Миргородському районі, де навесні цього року офіційно розпочали будівництво газової свердловини. Жителі села Савинці із 2016 року протестують проти діяльності ТОВ «Східний геологічний союз»,- розповідає депутат Миргородської райради Тетяна Ситник. Адже надрокористувачі думку громади просто ігнорують, дороги розбивають. Як видобуток газу вплине на екологію краю – не зрозуміло, а кошти взагалі платять у офшорні зони, де зареєстрована фірма, а не у місцеву казну, наголошує миргородська депутатка.

Більше того, від дня відкриття свердловини, а це із 15 травня, територію родовища цілодобово охороняють поліцейські, які повинні стояти на сторожі інтересів людей, а не олігархів.

Тож, виходить сама влада не лише на місцях, а й у Києві, мабуть, зацікавлена, щоб відбувався такий безлад, підсумовує ведучий передачі Віталій Купрій. І обіцяє, що «Громадська прокуратура» допомагатиме мешканцям Полтавщини в наведенні ладу та сприятиме тому, щоб винні були покарані.

Читайте також
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава