Редакція інтернет-сайту «Прозорий Погляд» за ініціативою жителів Горішніх Плавнів, протягом місяця проводила аналіз роботи діяльності мера і міської ради. На електронну скриньку видання надійшла велика кількість листів з плюсами й мінусами правління нинішніх чиновників. Також свою думку висловлювали активісти міста і в соціальних мережах.
Чи правильне рішення зробили горішньоплавняни, вибравши Дмитра Бикова, чи ні? Підіб’ємо підсумки. З початку ми висловимо думку читачів, адже хтось повинен чути людей! Також проаналізуємо та висловимо власний погляд редакції.
За рік своєї роботи очільник Горішніх Плавнів встиг сильно розгубити рейтинг, ще більше ускладнивши недовіру громадськості до місцевої влади. Однією з найбільш глобальних проблем міста, вважають політичних компаньйонів і однопартійців, які остаточно показують справжнє «нутро» нинішнього політика.
Основним і першочерговим проваллям під керування Дмитра Геннадійовича, стало ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ МІСТА! Хоч якби мешканцям екс-Комсомольська не обіцяли, що стара назва залишиться попри все, рішення було прийнято і тепер назва «Горішні Плавні» залишиться назавжди. Але усі пам’ятають, як пан Биков заявляв, що він не буде мером, якщо Комсомольськ перейменують! Горішньоплавнівці до останнього вірили, що влада зробить хоч якісь кроки та відбудуться зрушення з «мертвої точки», але не судилося. «Лапшу» на вуха людям «вішали» і спокійно жили собі далі, «освоюючи» бюджет міста.
ПРОІНФОРМОВАНІСТЬ горішньоплавнівців залишається досі під сумнівами прозорості. Якщо порівняти кількість опублікованої публічної інформації на сайті мерії рік тому і нинішню, то сьогодні інформації значно більше. Більшість проектів рішень сесії публікуються, проте апарат міськради продовжує традицію «попередників» і додаткові проекти рішень інколи виносяться за ніч до сесії. Наприклад, позачергова десята сесія «під прикриттям», на яку було запрошено певну аудиторію і затверджено рішення «Про міський бюджет на 2016 рік (в новій редакції)», зазначимо, що вносились зміни до рішення 4 сесії сьомого скликання від 12.01.2016 р., а саме питання стосувалось 840 вуличних світильників в мережі вуличного освітлення на світлодіодні. До речі, містяни не зовсім зрозуміли витрачених майже 8 мільйонів гривень на нові світильники, адже різниці значно не відчули. Тим паче, відмітили, що провулки, які були у темряві, й досі такими залишились.
Тотальна чистка осіб місцевого самоврядування міської ради успіхом не завершилась. Мешканці міста все-таки сподівались, що відомих корупціонерів-чиновників люструють, але чомусь робити це ніхто не поспішає, а навпаки, «співпраця» з ними активно продовжується. Для заміщення посад багатьох керівників проводяться формальні конкурси, а на місця потрапляють люди, близькі до Бикова. «Свої» люди тепер займають ключові посади. Так на крісло директора КП «СПЕЦЕКО» було призначено кума пана Бикова — Карацюбу Сергія Олексійовича. Керівником Міськводоканалу став Сергій Ярош. Тому, пересічному жителю міста пробувати себе на високий чин марно, адже вас там явно ніхто радісно не зустріне.
Активістів та мешканців міста чіпляє і те, що під час пленарних засідань їх бачити не хочуть, тому при вході до сесійної зали виконкому завжди сидять «фейс-контролери», які відмічають усіх присутніх по списку. Інші — персона нон грата.
Велика кількість листів була з приводу АКТИВНОГО САМОПІАРУ мера. Роздратовані жителі відмічають також і у соціальних мережах, що пана Бикова занадто багато і на екранах, і на фото, і на білбордах. Активність власного піару, в порівнянні з його попередниками, б’є усі рекорди.
ПРИДБАННЯ РЕЧЕЙ «ПЕРШОЇ» НЕОБХІДНОСТІ для «слуг народу» з кожним днем набирає обертів. Як-то кажуть апетит приходить під час їжі,- ось так відбувається і з нашими чиновниками. Не дивлячись на те, що в країні економічна криза, бюджет з кожним днем в рази спустошується.
Наприклад, вразили останні ГЛОБАЛЬНІ «ОБНОВКИ» горішньоплавнівських чиновників, це придбання 8 службових автівок, марок Toyota Camry та Skoda Octavia, на суму майже 5 мільйонів гривень. Також міський голова зробив собі новенький ремонт у власному кабінеті, де проходить його державна служба. Придбав собі автоматичну кавоварку Delonghi ECAM 22.360 S вартістю 17 999 тисяч гривень плюс були виділені додаткові бюджетні кошти на обслуговування даної техніки. Щомісячні витрати влади виділяються на квіти, білборди, презенти та різні «дрібнички». До глобального слід віднести те, що у виконкомі хочуть зробити реконструкцію холу, а саме знести стінки, колони й таке інше. Зазначимо, що кошти вже виділено. Також у виконкомі замінили вікна на пластикові, послуга коштувала більше мільйона гривень. Своєю розпещеністю пан Биков показує вседозволеність. У свою чергу, підлеглі йому чиновники, дивлячись на свого керуючого, починають виробляти те саме. Гроші ж бюджетні!
Стосовно БОРОТЬБИ З АМБРОЗІЄЮ, одержали вкрай негативні результати. Люди як завжди продовжували страждати від цієї рослини, а ось бюджет потоншав більше ніж на 2 мільйони гривень.
Проблема БРОДЯЧИХ ТВАРИН залишилась під великим питанням. Наприклад, стерилізовані собаки продовжують створювати проблеми горішньоплавнянам. Почастішали випадки нападів та кусання перехожих. Волонтери міста своїми силами збирають по місту безхатніх тварин і намагаються влаштувати їх до нових сімей. Усі витрати на утримання та годування тварин лежать на плечах активістів.
Наразі жителі міста відмітили кризову ситуацію стосовно кадрів на підприємствах: нестачу кваліфікованих педагогів і медиків. Мешканці вважають, що культурний розвиток колишнього Комсомольська застряв у минулому столітті, свідчення тому центральна бібліотека і будівля ФОКу.
КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ в місті викликає занепокоєння, на яке потрібно звернути увагу міській владі. Показники ростуть з кожним днем, але людей не чують.
Стосовно РЕМОНТУ ДОРІГ, ТЕПЛОТРАС і розбивки нових КЛУМБ з алеями магнолій, мешканці не вважають розвитком міста. Адже цим самим запевняють, що чиновники створюють ілюзію виконаних робіт та «витрачених» коштів. Горішньоплавнівська влада визнає себе передовим містом в сфері житлово-комунальних послуг. Але в чому: підмітанні вулиць, теплопостачанні, відведенні каналізаційних стоків? Жителі розуміють, що це «пастка для уваги».
До позитивного віднесли те, що у школах заборонили ЗБИРАННЯ ГРОШЕЙ З БАТЬКІВ. Також, читачі відмічають, що вони все одно продовжують скуповувати все необхідне для навчання дітей і нести до школи, доходить навіть до банального — крейди.
Висновок з листівок горішньоплавнян можна зробити один – людей не чують і не хочуть чути!
Враховуючи те, що редакція «Прозорий Погляд» глибше та досконаліше вивчає роботу влади, ми прокоментуємо власну думку.
Отже, СВІТЛОДІОДНЕ ОСВІТЛЕННЯ. Колосальні суми міського бюджету виділили на 840 світильників. Порахувавши — за одну одиницю віддали майже 9 тисяч гривень. В свою чергу, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат також встановив на підприємстві сучасне освітлення. Але сума за 1 світильник була втричі дешевшою. Пояснювати, чому пан Биков вирішив заключити договір на виконання робіт з київською фірмою «Модерн Телеком Інжиніринг», яка пов’язана з нардепом Костянтином Жеваго, вважаємо безглуздо.
Цікаво і те, що 17 червня цього року працівники комунального підприємства «СпецЕко» здійснили черговий ямковий ремонт проїжджої частини на вулиці Гірників, а потім вирішили вдруге, але вже капітально відремонтувати дорогу, не дотримуючись правил температурного режиму. Сподіваємось, що даний відрізок дороги прослужить довго, але дивлячись як дотримувались норм та правил укладання асфальту, ніхто не здивується, якщо скоро почнуть ремонтувати її знову.
Теж саме стосується і реконструкції тротуарів і пішохідних доріжок шляхом ВЛАШТУВАННЯ ВЕЛОДОРІЖОК на вул. Добровольського за 1,7 млн. грн. Дані роботи виконувались на початку грудня, коли вже Горішні Плавні були всюди вкриті снігом.
Обурюють постійні «підводні камені», які відбуваються під час проведення тендерів. До уваги візьмемо РЕКОНСТРУКЦІЮ ІСНУЮЧОГО ЗВАЛИЩА ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ з облаштуванням сортувальної лінії. Розмір бюджетного призначення понад 257 мільйонів гривень. Вирішити, яка організація буде виконувати роботу, директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк, ніяк не може. Зміни до документації конкурсних торгів переписуються вже вчетверте. Можна припустити, що в такий спосіб, тендерні пропозиції прописуються для конкретного підприємства, яке має виграти торги.
На звершення додамо, що безпосередня діяльність посадової особи має суттєві відмінності від бачення роботи кандидата, тому у цьому випадку вчергове підтверджується принцип, що «місце сидіння визначає спосіб мислення».
P.S. Розуміючи можливу позицію представників влади, хочемо зазначити: ми платимо дуже не маленькі податки і бюджет отримує чималенькі надходження. Але обрані нами можновладці не завжди чітко усвідомлюють свої зобов’язання і відповідальність. Вони не розуміють, що ми не будемо мовчки дивитись, як наші гроші осідають у чиїхось кишенях. Місцеві чиновники, перш за все, повинні запам’ятати – слід якісно та сумлінно виконувати свої робочі обов’язки та забезпечувати гідний рівень життя містян.