Про представника Дмитра Лубінця у Великій Британії.
За останній час уже кілька разів натрапляв на інформацію від української спільноти у Великобританії про співпрацю компанії «Sterling Law» з росією.
Пояснюю, «Sterling Law» – це відома юридична фірма, заснована українцями, що надає послуги з релокації та супутніх із цим процесом питань. Представники діаспори скаржаться, наче компанія стала орієнтованою зокрема на клієнтів з рф… давайте вникати.
Тож я вирішив перевірити, чи має «Sterling Law» зв'язки з ворогом.
Чому це важливо?
Бо співвласник фірми Юрій Лисенко заразом є ще й представником у Великій Британії уповноваженого у Верховній раді з питань прав людини Дмитра Лубінця. Відтак якщо чутки про зв’язок з росіянами підтвердиться, усі попередні патріотичні акції та заклики Лисенка виявляться лицемірством і грою на публіку?
Отже, за пошуком в Google назви компанії можна одразу побачити контекстне повідомлення про російськомовних юристів у Великій Британії. Звісно ж, це ще нічого не доводить, але сам факт мовного акценту в налаштуваннях реклами викликає підозри.
Далі знаходжу сайт компанії. Він ведеться трьома мовами: українською, англійською і російською. Тут нічого дивного, хоча на тлі агресії рф в Україні… Там же знаходжу список юристів, які працюють у «Sterling Law». Серед них є Лілія Аккучукова – уродженка Башкортостану, що входить до складу російської федерації. Юридичну освіту жінка отримувала в москві, де певний час навіть працювала адвокатом.
Тому одразу беруся шукати інформацію про «Sterling Law» у російському Яндексі.
Крім того, що натрапляю на безліч інформації про фірму, так ще й мені пропонує відео на сервісі Ru Tube, де детально описується, як отримати візу в Британію, чи право на постійне проживання і безліч інших юридичних порад для імміграції.
Усі (!) відео були завантажені під час війни.
Для тих, хто не до кінця зрозумів, у чому проблема, пояснюю: сервісом Ru Tube користується виключно російська аудиторія. А доступ до нього в Україні заблокований.
Спікерами виступають різні юристи «Sterling Law». Однак найбільше відео можна знайти з Русланом Косаренком. Це бізнес партнер Юрія Лисенка у цій та ще п’ятьох інших компаніях у Великобританії. У цих роликах Косаренко не соромиться говорити російською та розповідає про різні юридичні кейси для мігрантів з пострадянського простору. Іншими словами, це реклама самої фірми та фаховості її працівників.
Разом з тим починаю вивчати інші фірми, до яких причетні Лисенко з Косаренком. Одразу натрапляю на «Sterling AI Solutions LTD».
Раніше їхнім бізнес партнером по цій фірмі був Михайло Шаронов – молодий російський бізнесмен, який входив до спуску російського Forbs «30 до 30». Його стартап «Immigram» виграв кілька міжнародних нагород. Але основна його суть – він фактично повторює ідею Лисенка та Косаренка. Виглядає доволі дивно, що росіянин відкриває схожу компанію після роботи з українцями. Ба більше, його нова компанія навіть не соромиться розміщувати оголошення в росії про роботу в Британії.
Разом з Шароновим у «Sterling AI Solutions LTD» на керівній посаді працювала ще одна уродженка рф – Маргарита Караханян. А за даними її Linkedin, вона й досі перебуває на посаді у фірмі. Туди дівчина влаштувалась переїхавши з москви, де отримала юридичну освіту. При цьому, під час навчання вона проходила стажування у німецькому посольстві та у державній думі росії. З огляду на тамтешні реалії, можна зробити висновок, що дівчина мала гарні зв’язки у москві, де потрапити навіть на стажування у високі кабінети не так вже й легко. Тож шукаю далі і знаходжу в столиці росії чоловіка з таким же прізвищем Караханян, який також є юристом і ймовірним батьком Маргарити. Він – президент колегії адвокатів москви, якому менш як пів року путін вручив нагороду.
Гадаю, українській діаспорі у Великобританії варто знати цю інформацію про людей, з якими мають справи, зрештою як і правоохоронцям Великої Британії, чи скоріше спеціальним службам. Питання звісно виникають і до Дмитра Лубінця та СЗР.
Далі буде…