Created with Sketch.

росіяни - наступники Сталіна. Через 90 років вони знову влаштували геноцид в Україні

26.11.2022, 15:04

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс назвав росіян наступниками радянського диктатора Сталіна

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс назвав росіян наступниками радянського диктатора Сталіна, які знову влаштували геноцид українського народу.

Про це він у День пам’яті жертв Голодомору написав у твіттері, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон".

Рінкевич зазначив, що сьогодні світ вшановує пам'ять мільйонів українців, які були вбиті сталінським режимом під час Голодомору.

Він наголосив, що через 90 років Росія знову розпочала повномасштабний геноцид українців.

"Щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому, ми маємо перемогти наступників Сталіна зараз", - написав дипломат.

МЗС України в суботу закликало міжнародних партнерів визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу та не допустити подальших воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду з боку росії.

"26 листопада в Україні вшановують пам'ять багатомільйонних жертв злочинів тоталітарного комуністичного режиму – масового штучного голоду 1921-1923 років в Україні, Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу і масового штучного голоду в Україні у 1946-1947 роках.

Український народ з його традиціями національно-визвольних рухів розглядався Кремлем як загроза існуванню радянської системи. Режим Сталіна чинив голод, репресії та масові депортації, аби зламати дух українців, знищив голодною смертю не менше 3,9 млн осіб.

Впродовж десятиліть тоталітарний режим в Кремлі робив усе можливе, щоб приховати від міжнародної спільноти наслідки репресивної політики щодо українців, замовчував, перекручував і заперечував факти задля уникнення відповідальності за скоєні злочини.

Сьогодні, в 90-ті роковини початку Голодомору 1932-1933 років в Україні, мета загарбницької геноцидної війни росії не відрізняється від мети геноциду 1932-1933 років – знищення української нації та її державності. Продовжуючи терористичні атаки на об’єкти критичної інфраструктури, руйнуючи історичну та культурну спадщину, здійснюючи насильницьке вивезення українських дітей на російську територію, рф веде війну проти української ідентичності.

Політичні та ідеологічні наративи сталінської епохи, зокрема із насаджування образу “ворожого Заходу” та заперечення існування України як самостійної держави, сьогодні особливо активно відтворюються в тоталітарній політиці нинішньої росії.

Тоталітарний комуністичний режим вчиняв масові голодомори, а режим путіна веде всесвітні “голодні ігри”. Сотні мільйонів людей в Африці та Азії вже постраждали від руйнування сільськогосподарської інфраструктури та блокування експорту українських зернових з боку рф. Як і в 1932-1933 роках НКВС вилучало в українців останнє продовольство, так і у 2022 році російські окупаційні війська грабують українські елеватори та вивозять українське зерно. Перешкоджаючи роботі Чорноморської зернової угоди, Кремль використовує продовольство як зброю задля втілення своєї агресивної політики. Низка країн та регіонів опинилася на межі голоду через війну росії проти України.

Агресія росії проти України доводить, що непокаране зло та невизнані історичні помилки повертаються в наш час в гірших масштабах.

Закликаємо міжнародних партнерів відновити історичну справедливість – визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом Українського народу та не допустити подальших воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду з боку росії.

Висловлюємо щиру подяку тим країнам і урядам, яке вже ухвалили рішення про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом ", - зазначили в МЗС України.

Читайте також
Сьогодні діаспоряни згадують знаменитого бандуриста, уродженця Полтавщини Григорія Китастого
Мистецтво
«Тарас «Хамер» Бобанич – присутній»
Мистецтво
Діди воювали
Історія
Спогади до дня народження легендарного поета
Історія
Герої не вмирають! Світлої пам'яті полковника ГУР В'ячеслава Галви
Історія
Долина Загиблих: Символ пам’яті, примирення та диктаторської величі
Історія