Created with Sketch.

Саміт НАТО у Гаазі — це ганьба

12 червня, 13:45
Фото: Telegram

Колись могутній військовий блок перетворився на збіговисько балакунів та слабких імітаторів. Північноатлантичний альянс пасує перед РФ.

Цьогорічний саміт країн-учасниць НАТО у нідерландській Гаазі — відверта ганьба. Саме до такого висновку можна дійти із матеріалу проєкту підсумкового комюніке від Bloomberg, який, імовірно, буде озвучено наприкінці цього місяця.

Якщо коротко, то у документі не буде згадуватися перспектива приєднання України до НАТО. Крім того, у комюніке РФ буде визнано як «загрозу» НАТО, але про агресію проти України не буде жодного слова; не буде згадки про Китай, який на минулих самітах називали «ключовим поплічником» РФ.

Підозрюємо, що подібна стирильність підсумкового комюніке — це умова особистої участі Дональда Трампа. Все виглядає так, що цей червневий саміт буде спектаклем виключно для чинного президента США.

Основний фокус: усуненням торгових бар'єрів у сфері оборони і 5% показник витрат на оборону. Видання Bloomberg буквально пише наступне: «Марк Рютте націлений на те, щоби саміт приніс перемогу Трампу у вигляді угоди між членами Альянсу про витрачання не менше 5% ВВП на оборону».

Цікава деталь — усі ці зобов'язання перед союзниками мають дедлайн до 2032 року; так собі «перемога». І тут виникає два питання:

Гаазький саміт спеціально хочуть зробити дуже коротким, щоб «обмежити можливість публічних сварок між Трампом і союзниками». Вочевидь, Володимиру Зеленському там робити нічого.

Треба відповідно реагувати на реальність, де Європа і США знімають наше членство з порядку денного. Якщо це не вето ресурсної федерації московії, то що це взагалі таке?

До кінця поточного місяця щось може змінитися. Проте станом на зараз зазначений саміт у Нідерландах — про Трампа і обмежену колективну оборону Заходу, де Україна є третім зайвим.

Читайте також
НАТО закликає членів альянсу перейти на «воєнне мислення»
Війна
НАТО просить країни-члени збільшити наземні засоби ППО у п’ять разів — Bloomberg
Світ
Трамп призначить нового головонокомандувача Обʼєднаних сил НАТО в Європі, - Reuters
Політика
Литва чекає на рішучість НАТО у Балтійському регіоні
Світ
Як Європа може стримати путіна?
Політика
Як (не)спрацьовує НАТО без України
Війна