Created with Sketch.

Саудити зменшують ціну на «чорне золото»

вчора, 21:41
Фото: Bloomberg

В Ер-Ріяді вирішили розіграти власну карту на тлі запровадження 47-м президентом США митних тарифів. Ціна на нафту почала падати.

Як сповістило видання Bloomberg, саудити свідомо знижують вартість для Азії за кілька днів після несподіваного підвищення видобутку за згодою учасників ОПЕК+. Державний виробник «Saudi Aramco» знизить ціну на нафту марки «Arab Light» для своїх найбільших покупців на $2,30 за 1 барель у травні.

Хоча таке значне зниження відбувається на тлі найбільшого зростання цін у королівстві за минуле десятиліття, воно все одно виявилося більшим, аніж очікувалося за результатами опитування трейдерів і нафтопереробників. Своєю чергою, збільшення видобутку в ОПЕК+ покликане прищепити суворішу дисципліну таким членам організації, як Казахстан та Ірак.

Саудити, котрі відіграють провідну роль поряд із РФ, оголосили, що додадуть на світовий ринок понад 400 000 барелів нафти на добу. Це втричі більше «чорно золота», ніж передбачалося раніше; також плануються подальші невеликі збільшення найближчими місяцями.

А проте, Дональда Трамп замість реалізації свого гасла «drill, baby, drill» вимагає від ОПЕК+ «зменшити ціну на нафту». З його слів, цей крок необхідний для зниження інфляції та посилення тиску на РФ, щоби вона нарешті припинила свою війну проти України.

Як і годиться медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що нафтові доходи бюджету РФ цьогоріч у січні обвалилися до річного мінімуму. Серед основних причин: падіння світових цін на «чорне золото» та вищі виплати нафтопереробникам країни-окупанта.

Читайте також
Тайвань уперше визначив рік, коли Китай планує напасти на острів
Політика
Китай провів військові навчання під неофіційною назвою «покарання» для Тайваню, - Reuters
Світ
Японія простягає руку помочі Палестині на державному рівні
Світ
Совєцькі експерименти з Аральським морем призвели до екоциду
Життя
КНР розмірковує над дезінтеграцією РФ
Світ
Китайські комуністи перетворили монґольську пустелю на сонячну електростанцію
Життя