Created with Sketch.

СБУ прийшла з обшуками до виконувача обов'язків мера Чернігова

05.09.2023, 10:00

«Сьогодні центр починає політичний шоу-сезон. Цирк абсурду», - зазначив Олександр Ломако

Виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що Служба безпеки України прийшла до нього з обшуками. За його словами, обшуки проводитимуть у квартирі.

Про це Ломако повідомив у Telegram.

«У мене вдома обшуки. Зараз. Поки збирав дітей до школи, до мене завітала група представників СБУ. Будуть обшукувати квартиру. Попросив почекати, щоб зібрати та вивести з квартири трьох дітей, щоб вони не бачили. Але, питання схоже, термінове», – написав Ломако.

Він додав, що підставою для обшуків стало рішення Шевченківського суду Києва.

Ломако також додав, що наради з питань життєдіяльності Чернігова, запланованої на 8 ранку, не буде.

«О 8 ранку мала бути нарада з питань життєдіяльності міста. Шановні колеги, наради не буде – сьогодні центр починає політичний шоу-сезон. Цирк абсурду», – написав Ломако.

Нагадаємо, наприкінці травня правоохоронці провели обшуки у кабінеті в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Слідчі навідалися до посадовця близько 12:00.

Правоохоронці понад шість годин шукали будь-які документи, які б підтвердили звільнення відстороненого Яворівським районним судом мера Владислава Атрошенка.

Нагадаємо, що за дуже дивних обставин через суд було відсторонено законно обраного міського голову Владислава Атрошенка. Мер Чернігова переобрався на другий термін у 2020-му за підтримки 77% виборців, його фракція «Рідний дім» отримала впевнену більшість в міськраді, але ані це, ані активна підтримка колег з Асоціації міст України не вберегли Атрошенка.

2 лютого мер Чернігова Владислав Атрошенко рішенням львівського суду був позбавлений права обіймати посаду голови міста.

Судове рішення про позбавлення його права обіймати посаду протягом року через вчинення адміністративного порушення залишається в силі.

Атрошенко з самого початку цього протистояння, яке почалося фактично відразу після деокупації Чернігівщини, звинувачував у своїх бідах президентське оточення. Банкова планувала створити у центрі прикордонної області, який стримав ворожу облогу, міську військову адміністрацію зі своїм ставлеником. Власне, так і сталося – 7 лютого цього року з’явився указ президента про її утворення. Хоча формально якихось екстрених причин для такого кроку не було: повноваження голови міста перейшли до секретаря міськради – соратника Атрошенка Олександра Ломако, місто жодного дня не перебувало в окупації, обстановка в ньому тепер відносно спокійна, а депутати міськради в більшості своїй нікуди не розбіглися.

Призначений президентом голова військової адміністрації Чернігова Дмитро Брижинський заявив, що готовий взяти на себе управління містом, натякаючи, що місто не є нормально керованим міськрадою: «Пропоную виконувачу обов’язки голови міської ради й депутатському корпусу подати мені на затвердження ці документи, які потрібні для вирішення нагальних проблем наших людей».

Таку готовність новопризначений голова військової адміністрації міста висловлював на фоні спроби зібрати першу чергову сесію міськради після масштабного вторгнення 30 березня цього року(до того були тільки позачергові). Сесія вийшла резонансною і почалася з затримкою на вісім з половиною годин. Її початок переносився через дзвінок про замінування будівлі, фракції «Слуги народу» та «Нашого краю» у повному складі відмовлялися реєструватися, а частина депутатів, просто не могла дістатися до своїх робочих місць – когось знімали з потягів при поверненні з-за кордону, когось викликали на допит у СБУ, декого викликали до військкомату. Паралельно отримали на горіхи журналісти, яким депутати зламали камеру. Попри ці неприємності, сесія відбулася, але очевидно, що нинішня конфліктна ситуація в Чернігові не розсмокчеться сама собою.

Історія з позбавленням посади чернігівського мера Владислава Атрошенка отримала продовження. У війну Банкової з главою місцевого самоврядування обласного центру вступила Чернігівська міська військова адміністрація.

Пропрацювавши два місяці на посаді начальника військової адміністрації Чернігова, Дмитро Брижинський, у минулому – військовий, подав судовий позов до виконавчого комітету міськради. Претензії, які військова адміністрація висунула до місцевої ради, по суті, створюють небезпечний прецедент: тепер у будь-якому куточку України, де на одній території паралельно з виборною владою керує військова адміністрація, утворена Зеленським, може виникнути аналогічна ситуація.

Та це не єдиний судовий позов. Чернігівська міська військова адміністрація намагається скасувати рішення Чернігівської міськради від 30 березня, яким було проведено перерозподіл місцевого бюджету.

Олександр Ломако впевнений: у Чернігові реалізовується сценарій блокування роботи місцевого самоврядування з боку силових структур і військової адміністрації. Кінцевою метою є запровадження контролю за бюджетом міста однією людиною – начальником міської військової адміністрації. На його переконання, міська земля і бюджет Чернігова – це те, що насправді цікавить військову адміністрацію.

Читайте також
Партія «ЄС» заявила про політичний тиск
Політика
ВРП імені Маселка відмовила у захисті судді у справі Романа Червінського
Політика
Суддя у справі Романа Червінського поскаржилася на втручання у її роботу
Політика
Суддя у справі Романа Червінського поскаржилася на втручання у її роботу
Політика
Москву сполохали понад сотня національно-визвольних рухів
Світ
Суд виніс несподіване рішення у справі полковника Червінського: свідком можуть викликати Залужного
Політика