Created with Sketch.

Шайтанова покарали за те, що він не доніс грошей голові СБУ

15.04.2020, 11:45
Фото: YouTube

Питання про те, чи можна вважати операцію затримання агента ФСБ РФ у лавах української спецслужби успішною продовжує циркулювати у мережі.

Мене з усіх боків просять прокоментувати затримання співробітниками СБУ генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого правнуки Дзержинського підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів на завдання ФСБ. Ну, що вам, друзі, сказати… Судячи з того, що замовне вбивство (Шайтанову інкримінується підготовка замаху на якогось Адама Осмаєва, який, начебто, поцупив гроші з чеченського «общака») СБУ кваліфікує як теракт, у відомстві лейтенанта Баканова вже просто криза жанру.

З цього приводу хочу зазначити, що генерал-майор Служби безпеки України може бути затриманий лише в одному випадку – якщо він не доніс грошей голові СБУ. Що ж стосується російської агентури, то якщо людина вчасно заносить гроші Баканову та Єрмаку, вона не тільки продовжуватиме служити в СБУ, але може навіть отримати статус представника України в Мінській тристоронній контактній групі – як генерал-майор СБУ Геннадій Кузнецов (https://naspravdi.today/2020/03/31/ordenonosnyy-sobachnyk/), якого два рази виганяли з СБУ за вчинення корупційних правопорушень, який був засуджений вироком Печерського райсуду та впійманий на розкраданні грошового забезпечення особового складу. І який тепер разом з Єрмаком складає списки на обмін полонених, беручи від 30 до 80 тис. доларів (принаймні, стільки платили ув'язнені на непідконтрольній території, щоби Кузнецов включив їх у список у грудні 2019 року).

Також не можу обійти увагою заяву лейтенанта Баканова, мовляв: «Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки». Очевидно, тов. лейтенант не в курсі, що, наприклад у листопаді 2014 року СБУ затримала аж цілого начальника Департаменту контррозвідки СБУ і також генерал-майора Володимира Біка. У жовтні 2017 Біка випустили під домашній арешт, але вироку досі немає і є великі сумніви, чи буде взагалі. Принаймні, частина обвинувачень знята ще в 2016 році.

Відносно ж «надважливого викриття Служби безпеки», то і тут лейтенант Баканов помиляється. Як відомо, надважливим викриттям СБУ стала справа щодо Надії Савченко та Володимира Рубана, які рік провели в СІЗО. От тільки тепер СБУ не може пояснити, за що саме. Не менше звитяги правнуки Дзержинського проявили й при розкритті «замаху на вбивство» російського журналіста Бабченка та ще півсотні його українських колег, більшість з яких сприйняла звістку про це з гомеричним реготом.

І що саме прикметне – автор усіх цих «надважливих викриттів» Олексій Петров, колишній начальник Департаменту контррозвідки СБУ, який зараз очолює Управління СБУ в Кіровоградській області, не тільки не опинився в тюремній камері, а буде 16 квітня 2020 року призначений президентом Зеленським головою Закарпатської обласної державної адміністрації. Це мудре рішення попри те, що Петров своєю кар'єрою повністю зобов'язаний Шайтанову, в якого Олексій Геннадійович був заступником у 6-му управлінні ЦСО «А», що неофіційно називалось «Шайтанбатом» (до речі, начальником ЦСО «А» на той час був «Собачник» Кузнецов). Бо під Петровим наразі «Укрспирт», а тепер ще й буде своя ділянка державного кордону.

Що ж стосується Шайтанова, то нехай посидить у СІЗО й подумає над своєю поведінкою. Може, нарешті, зрозуміє, чому Петрову можна доїти «Укрспирт», а Кузнецову – розкрадати грошове забезпечення офіцерів АТЦ при СБУ. Бо як колись відповідав помічник президента Російської Федерації Лівшиць на запитання, чому влада переслідує деяких олігархів: «Треба ділитись».

Відомий журналіст, публіцист і блогер, який прославився своїми журналістськими розслідуваннями і гучними політичними статтями.

Читайте також
У СБУ відбулися кадрові зміни. Артема Шила звільнили з займаної посади
Політика
«Кроти» зі Служби (не)безпеки вже йдуть по ваші душі
Опінії
Про результативність на війні
Опінії
Бандити Борзілова покалічили колишнього ректора академії СБУ
Кримінал
Голова держави Єрмак задоволений роботою зрадника Кулініча
Опінії
У Деснянському районі Києва проводяться безпекові заходи
Війна