Кілька поліцейських загинули під час зіткнень на дорогах за участю торговців людьми, які перевозили мігрантів.
Болгарія давно прагне приєднатися до Шенгенської зони вільного пересування, яка дозволяє подорожувати без кордонів між країнами без проходження прикордонних перевірок. Європейський парламент і Комісія ЄС заявляють, що Болгарія готова приєднатися до зони без кордонів, і закликають Раду ЄС дати зелене світло до кінця 2023 року.
Але вступ до Шенгенської зони вимагає одностайності між державами-членами. Наразі Нідерланди та Австрія блокували спроби Болгарії приєднатися, попереджаючи, що велика кількість мігрантів потрапляє до ЄС через так званий західнобалканський маршрут.
У той же час деякі неурядові організації забили на сполох через ймовірне застосування болгарськими прикордонниками насильства проти мігрантів, які намагалися потрапити в країну.
Згідно з даними міністерства внутрішніх справ Софії, у 2022 році болгарська прикордонна поліція запобігла 164 000 спробам нелегального перетину країни, порівняно з 55 000 у 2021 році.
Нещодавно ЄС виділив 200 мільйонів євро фінансової підтримки, щоб допомогти Болгарії покращити управління кордонами. Але в останні місяці Болгарію сколихнули трагічні події. Кілька поліцейських загинули під час зіткнень на дорогах за участю торговців людьми, які перевозили мігрантів.
У лютому тіла 18 задушених громадян Афганістану були знайдені в автомобілі, що перевозив деревину, поблизу Софії, де кілька днів перебували 52 мігранти. Крім того, було висунуто багато звинувачень про те, що болгарські прикордонники били мігрантів і штовхали їх назад до Туреччини.
Болгарський Гельсінський комітет , неурядова правозахисна організація, що базується в Софії, минулого року задокументувала 5000 випадків незаконних відмов. Експерти кажуть, що реальна цифра може бути набагато вищою.