Created with Sketch.

Скандал навколо« Довженко-Центру»

15.11.2022, 14:45

Кінологиня Юлія Каждан, яка очолила «Довженко-Центр» - людина нардепа від пропутінської ОПЗЖ Сергія Льовочкіна

Чергове «нове обличчя», яке влада призначила на чергову посаду, викликало в суспільстві гомеричний сміх і породило купу нових мемів про кіно та кінологію.

А даремно. Бо якщо розібратися з особистістю Юлії Каждан, яку голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук призначила новим виконувачем обов’язків генерального директора «Національного центру Олександра Довженка», стає аж ніяк не смішно.

Так, звичайно, мають рацію ті, хто, дізнавшись про нове кадрове призначення, з гіркою іронією заявив: «ми іржали, коли тупі рашисти заявляли, що тепловізори дають тепло, але не помітили, як кіно очолила кінологиня».

Одразу ж з’явилася маса матеріалів, присвячених особистості нової керівниці «Довженко-Центру», в яких наголошував на абсолютній профнепридатності Юлії Каждан.

За даними з відкритих реєстрів Юлія Каждан є керівницею та засновницею двох юридичних фірм – «Каждан та партнери» та «ДЖУЛІЯ-К», а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру Erste Hund, що надає послуги дресирування собак, готелі для чотирилапих та зоо.

У соцмережах нова чиновниця від кіно активно пропонує консультації з гіпнотерапії та психосоматики. Зокрема, в її психологічному блозі можна прочитати про «кінофобію» — страх перед собаками.

На сторінці в Instagram нова керівниця «Довженко-Центру» позиціонує себе спеціалістом з роботи з емоціями та обіцяє «глибоке опрацювання вашої проблеми».

Все це відповідає істині і принесло чимало веселощів, нехай і гіркого, у ту частину суспільства, яка хоч трохи розуміє, куди котиться сучасна Україна завдяки кадровій політиці «слуг».

Проте деякі копнули глибше. І виявилося, що призначення Юлії Каждан до «Довженко-Центру» якщо й має щось спільне з тупістю «слуг народу», то лише в тому плані, що цією тупістю користуються розумні люди.

А саме – Сергій Льовочкін, про вплив якого на главу Офісу президента Андрія Єрмака писали та говорили неодноразово.

За словами блогера та розслідувача Володимира Бондаренка, Юлія Каждан є членом наглядової ради «Компанія Київенергохолдинг» за квотою фірми Artio Global Investors LTD (Лондон), яка володіє 25% «Київенергохолдингу».

«Офіційним власником фірми Artio Global Investors LTD є Суровцев Сергій Геннадійович, він же є офіційним бенефіціаром „Київенергохолдингу“.

Тобто Юлія Каждан – людина Сергія Суровцева. А сам Суровцев — довірена людина Сергія Льовочкіна, який руками Суровцева призначив директором «Київгазу» свого зятя Вінграновського Андрія Миколайовича.

Ви запитаєте, де Льовочкін і де Довженко-Центр?», — пише Бондаренко. І одразу дає відповідь на своє запитання – «коли у 2007 році Янукович був прем’єр-міністром, Льовочкін вкрав 20 тис. кв. у "Національного центру Олександра Довженка"».

Тоді з подачі мінкульту пов’язана з Льовочкіним фірма купила 21,7 тисячі квадратних метрів «Довженко-Центру» на «аукціоні» за 64,7 млн. грн.

Всю цю нерухомість ця фірма заклала під кредит в іпотеку банку «Кліринговий дім» Льовочкіна.

Проте державний «Довженко-Центр» продовжував сплачувати земельний податок та інші платежі за приватника – мережі, каналізація тощо.

Проте невдовзі директором «Довженко-Центру» став Іван Козленко, який висунув приватнику претензію.

Почалася війна, яка закінчилася ліквідацією приватної контори-покупця, а нерухомість у Льовочкіна викупили Хмельницький-Черновецький та почали будувати там ЖК «Вайт лайнс».

А у «Довженко-Центру» залишилося 14 тисяч квадратних метрів та справи щодо земельного податку, який вони платили за «доброго дядька» Сергія Льовочкіна.

І ось – нове призначення.

Людиною, яку в офіційному порядку зобов’язують «провести повний аналіз фінансово-господарської діяльності, забезпечити усунення виявлених перевіркою Держкіно недоліків і надати пропозиції щодо можливих шляхів покращення діяльності Довженка-Центру», стала Юлія Каждан, повністю підконтрольна Сергію Льовочкіну.

Окрім цього призначення, цікавим «збігом» є той факт, що у «Довженко-Центрі» активно йдуть обшуки в рамках розслідування діяльності керівництва центру саме того періоду, коли ним керував Іван Козленко. І який конфліктував із Льовочкіним та його структурами.

Як пише той самий Володимир Бондаренко, «думаю, під час обшуків випадково загубляться документи, які дозволяють звинуватити Льову в махінаціях».

До того ж висновку підштовхує і рішення про реорганізацію «Довженка-Центру» в кілька юридичних осіб. Зазвичай у такий спосіб «дерибанять» на частини активи, які неможливо вивести із державної власності. Водночас часто в процесі такої реорганізації «губляться» важливі документи.

Тож Володимир Бондаренко, спираючись на дані якого і написаний цей матеріал, дуже обґрунтовано заявляє, що таким чином Сергій Льовочкін чистить сліди своєї діяльності у «Довженку-Центрі». І заразом, швидше за все, готується до подальших дій щодо захоплення його території – нагадаємо, Центр знаходиться практично в центрі Києва та на його землі, є багато охочих.

Що ж до кіно-кінологіні, яка стала керівником «Довженко-Центру», то у неї в біографії вже є подібний досвід – відомо, що ТОВ «Юридична фірма "Каждан і партнери"», що працює у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, фігурує в кримінальному провадженні зі зловживання владою чи службовим становищем.

Автор: Максим Прохоренко/Антикор


Сьогодні Міністерство культури та інформаційної політики після гучного розголосу довкола «Довженко-центру» зупинило реорганізацію Національного центру кінематографії.

За інформацією Міністерства Культури, таке рішення ухвалили під час наради з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу президента та депутатами.

Також на нараді були прийняті наступні рішення:

Деталі щодо цих рішень найближчим часом має надати Держкіно.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика