Один, чотири, п'ять чи шість? Не всі експерти сходяться на думці про кількість океанів на нашій планеті.
Вода покриває понад 70% нашої планети, і 96,5% цієї води міститься в океанах. Вони є найбільшими водоймами світу, хоча їх офіційне визначення не узгоджено. Існують чотири географічно визначені океанські басейни: Атлантичний, Тихий, Індійський і Північний Льодовитий.
У 2021 році Національне географічне товариство додало ще один рівень складності в цю дискусію, оголосивши п’ятий океан у холодних водах, що оточують Антарктиду, — Південний океан.
Міжнародна гідрографічна організація, яка складається з 98 держав-членів і відповідає за демаркацію кордонів океану, досі не визнала Південний океан, оскільки вона не отримала повної згоди від своїх членів.
Проте це не єдине відкриття. Дослідники з Університету Гете у Франкфурті висунули гіпотезу про те, що під поверхнею Землі існує підземний океан, доказом чого є алмаз, знайдений у Ботсвані. Коштовний камінь було знайдено на глибині понад 660 км, в останньому шарі, який розділяє нижню та верхню мантії Землі. Аналізуючи дорогоцінний камінь, вчені виявили значну кількість води. Ці докази додають ваги теорії, згідно з якою між верхньою та нижньою мантією Землі, у найглибших заглибленнях ядра нашої планети, знаходиться величезний океан.